Podsumowanie roku 2018 w Inprogress

Rok 2018 za nami – mamy za sobą ponad tysiąc zorganizowanych szkoleń, z których skorzystało około 9 tysięcy osób. Tradycyjnie w naszym katalogu szkoleń pojawiło się sporo nowości, a ponadto stworzyliśmy nową symulację biznesową i grę szkoleniową. Oto skrót najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w Inprogress w ubiegłym roku!

Nowe szkolenia akredytowane

Rokrocznie w naszym portfolio szkoleń pojawiają się nowe pozycje. Na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy uruchomiliśmy całe spektrum nowości, w tym m.in.:

 • szkolenia PRINCE2®  Foundation, M_o_R®  Foundation i ITIL®  Foundation w przyspieszonej formie Fast Track, dzięki której zdobycie akredytowanego certyfikatu jest możliwe już po dwóch dniach! Te intensywne kursy są zaprojektowane w taki sposób, aby w możliwie krótkim czasie przygotować kursantów do oficjalnego egzaminu. Więcej informacji znajdziecie w archiwalnym wpisie na naszym blogu: akredytowane szkolenia w formie Fast Track,
 • PRINCE2 Agile Foundation – nowa certyfikacja z pakietu szkoleń PRINCE2 Agile. Metodyka ta charakteryzuje się najbardziej kompleksowym podejściem do tematu zarządzania projektami, łącząc w sobie zwinne podejście ze strukturą PRINCE2,
 • DASA Devops Fundamentals, którego filozofia opiera się na połączeniu dwóch obszarów działających zazwyczaj osobno: operacji (administracji) oraz rozwoju oprogramowania,
 • szkolenia z zakresu ITIL® zostały uzupełnione o ITIL® – Managing Across the Lifecycle (MALC), czyli ostatni etap prowadzący do uzyskania tytułu ITIL Expert. Tytuł ten potwierdza wiedzę i umiejętności niezbędne do integracji procesów zarządzania usługami IT w sposób kompleksowy, obejmujący całe spektrum praktyk IT,
 • szkolenie łączone AgilePM & AgileBA, czyli nowatorskie połączenie zwinnego podejścia do zarządzania projektami oraz analizy biznesowej. Udział w szkoleniu umożliwia zdobycie dwóch uznawanych na arenie międzynarodowej certyfikatów – AgilePM® Foundation oraz AgileBA® Foundation,
 • szkolenia PRINCE2® w wersji z 2017 roku. Kwestia aktualizacji tej najpopularniejszej metodyki zarządzania projektami była wielokrotnie omawiana na naszym blogu i w mediach społecznościowych.

Oprócz szkoleń odbywających się standardowo w formie otwartej lub zamkniętej, do naszej oferty z zakresu doradztwa dodaliśmy również Agile Coaching, który obejmuje szkolenie, warsztaty i konsultacje z zakresu zwinnego zarządzania projektami.


Marcin Jackowski o aktualizacji metodyki PRINCE2

Nowe gry szkoleniowe i symulacje biznesowe

Oprócz projektowania szkoleń, nieodłącznym elementem działalności Inprogress jest nieustanny rozwój naszego portfolio gier szkoleniowych i symulacji biznesowych. W tym roku udało nam się stworzyć:

 • grę szkoleniową ITIL® Game: Ocean Możliwości, dzięki której uczestnicy szkoleń ITIL® Foundation mogą się przekonać, dlaczego istotna jest gwarancja usługi, a nie tylko jej użyteczność, poznają różnice pomiędzy typami usług oraz zdobywają wiedzę na temat przebiegu cyklu życia usługi.
 • symulację biznesową SCRUMtastic Business Simulation, która będzie stanowiła nieodłączny element szkoleń z zakresu SCRUM.

Poza tym rozpoczęliśmy prace nad grą szkoleniową z zakresu Design Thinking, a efekty tej pracy poznamy jeszcze w tym roku!


Symulacja biznesowa SCRUMtastic Business Simulation

Udział w konferencjach i wydarzeniach

Rok 2018 upłynął nam również pod znakiem wielu konferencji, w których mieliśmy przyjemność uczestniczyć. Oto najważniejsze z nich:

 • w maju uczestniczyliśmy w konferencji Project Engineering, która skupiała się wokół tematyki nowych mediów, zarządzania projektami i rozwoju zawodowego,
 • w maju wzięliśmy również udział w spotkaniu z przedstawicielami firm AXELOS i PeopleCert, podczas którego omawiane były strategiczne kwestie rozwoju usług szkoleniowych,
 • we wrześniu objęliśmy merytorycznym patronatem konferencję Agile w Biznesie, podczas której Magdalena Wąsik, trener Inprogress, zaprezentowała referat na temat przygotowania organizacji i liderów do zmiany,
 • w październiku wzięliśmy udział w konferencji AgileByExample 2018. Więcej o konferencji przeczytacie tutaj,
 • w październiku zorganizowaliśmy również konferencję Menedżer360, podczas której uczestnicy mieli okazję zagrać w naszą grę szkoleniową Agile Game: Agile Warrior oraz wziąć udział w sesji szkoleniowej poświęconej zagadnieniom związanym z zarządzaniem projektami.

Rok 2019 będzie dla nas jeszcze większym wyzwaniem pod tym względem, uruchomiliśmy bowiem nową inicjatywę eventową – ManageUp. Zachęcamy do śledzenia newsów związanych z nowymi wydarzeniami organizowanymi w ramach projektu ManageUp – obiecujemy, że będzie się działo naprawdę dużo!


Konferencja Menedżer360

Otrzymuj informacje o zniżkach i nowościach w Inprogress

Zapisz się do naszego newslettera

Klikając "Zapisz się", udzielasz zgody na przetwarzanie przez INPROGRESS Sp. z o.o., INPROGRESS Szkolenia Sp. z o.o. oraz INPROGRESS Trainings Sp. z o.o., INPROGRESS Skills Sp. z o.o. swojego adresu e-mail w celu przesyłania newslettera.

Pokaż pełną treść klauzuli informacyjnej dotyczącej przetwarzania danych osobowych