PRINCE2® 6th edition

Tradycyjne podejście do zarządzania projektami zgodne z aktualizacją z 2017 roku


Szkolenia PRINCE2® w języku polskim możesz zrealizować w ramach Inprogress Plus – dowiedz się więcej.


Szkolenie akredytowane przez AXELOS.

Metodyka zarządzania projektami PRINCE2® 6th edition

PRINCE2 to najpopularniejsza metodyka zarządzania projektami, stosowana z powodzeniem od 1989 roku. Powstała w oparciu o tysiące zrealizowanych z sukcesem projektów oraz doświadczenia brytyjskich trenerów specjalizujących się w zakresie zarządzania, kierowników projektów, zespołów projektowych, konsultantów i studentów.

Celem stworzenia metodyki było zmaksymalizowanie szans na realizację przedsięwzięć, które z definicji mają w sobie element niepewności.

Niezależnie od rodzaju przedsięwzięcia, niektóre procesy związane z planowaniem i zarządzaniem projektem mogą być zestandaryzowane, dzięki czemu możemy korzystać ze sprawdzonych praktyk, bez konieczności wymyślania wszystkiego na nowo. PRINCE2 proponuje podział projektu na mniejsze procesy, definiujące działania zarządcze i administracyjne wykonywane w trakcie projektu. Metodyka ma formalny i bardzo uporządkowany charakter, dlatego może być z sukcesem wykorzystywana przy realizacji złożonych przedsięwzięć. Z drugiej strony zachowuje elastyczność i uniwersalny charakter dzięki czemu z powodzeniem można ją użyć w każdym projekcie o dowolnej skali złożoności.

PRINCE2 zachęca do formalnego uznania odpowiedzialności w projekcie i koncentruje się na tym dlaczego, kiedy, gdzie i jak, a przede wszystkim, jakie korzyści ma dać tworzony projekt.

Aktualizacja PRINCE2 z 2017 roku
W 2017 roku firma AXELOS wprowadziła nową, zaktualizowaną wersję PRINCE2. W związku z tym nastąpiły pewne zmiany w samej metodyce, certyfikacji oraz podręczniku PRINCE2 w porównaniu do wersji z 2009 roku. O zmianach tych możecie przeczytać w artykule autorstwa naszego trenera, Marcina Jackowskiego: Opis różnic metodyk PRINCE2 – wersje 2009 i 2017.

Dodatkowo zachęcamy do obejrzenia filmu, w którym Marcin Jackowski opowiada o zmianach, które wprowadzono do nowego podręcznika: