Polskie pytania egzaminacyjne podczas szkolenia Akademia PMP®?

Wiele osób zgłasza się do nas z pytaniami odnośnie języka egzaminu PMP® oraz CAPM®. Wspominaliśmy dotąd o języku egzaminu COBIT®5 oraz PRINCE2 Agile™. Tutaj kilka słów poświęcimy certyfikatom PMP® oraz CAPM®, bowiem pojawia się szereg niejasności odnośnie przebiegu tych egzaminów.


Egzamin jest po angielsku, ale jednak po polsku. Mamy polskie pytania egzaminacyjne!

Zacznijmy od tego, że w trakcie egzaminu możliwe jest polskie pomocnicze tłumaczenie pytań egzaminacyjnych PMP® oraz CAPM®. Oznacza to, że egzamin wciąż zdaje się w języku angielskim, lecz na życzenie egzaminowanego udostępniona zostaje druga, polska, pomocnicza wersja językowa. Jest ona wywoływana opcjonalnie w trakcje trwania egzaminu, z kolei chęć skorzystania z tłumaczenia należy wyrazić już podczas wypełniania aplikacji do egzaminu. Od strony technicznej wygląda to tak, że ekran komputera zostaje podzielony na dwie części. Po jednej stronie są pytania i odpowiedzi w języku angielskim, a po drugiej – ich polskie tłumaczenie.

Akademia PMP® to 5-dniowy, intensywny kurs oparty na PMBOK® Guide 5th Edition, który realizowany jest metodami warsztatowymi. Łączy prezentację wiedzy zawartej w PMBOK® Guide  z praktycznymi ćwiczeniami oraz licznymi przykładami pytań charakterystycznych dla egzaminów Project Management Professional (PMP®) oraz Certified Associate in Project Management (CAPM®). U nas uczestnik jest kompleksowo przygotowywany do podejścia do egzaminów PMP® oraz CAPM®, zapoznając się nie tylko z wymaganą wiedzą, ale także z formą egzaminu, konstrukcją typowych pytań i metodami odpowiadania na nie. Podczas szkolenia Akademia PMP przedstawiane zostają polskie pytania egzaminacyjne, dzięki czemu jeszcze łatwiej zdać ten wymagający egzamin. 


Czym jest PMP i o ile rośnie średnio wynagrodzenie osób, które zyskują ten certyfikat?

PMP® to Project Management Professional. Jest to najbardziej znany certyfikat wydawany przez PMI (Project Management Institute) – jednej z najbardziej rozpoznawalnych organizacji na świecie certyfikującej w obszarze zarządzania projektami. Na świecie certyfikat PMP® posiada 712 515 osób. W Polsce liczba ta wynosi około 700 osób (źródło: PMI, styczeń 2016). Wedle wyników badań przeprowadzonych w 2015 r. przez Goldman Recruitment, 14 700 zł brutto – tyle wynoszą średnio zarobki osób w Polsce, które posiadły certyfikat PMP® (źródło: Goldman Recruitment Salary Survey 2015).