Szczegóły
- czas trwania szkolenia: 3 dni
- język szkolenia: polski lub angielski
- szkolenie akredytowane
- język materiałów: polsko-angielskie
- online
Opis szkolenia
Filozofia Management of Portfolios (MoP) przyjmuje strategiczny punkt widzenia na zarządzanie zmianami w organizacji. Pozwala przyjrzeć się wszystkim działaniom związanym ze zmianami, w tym – co znajduje się w portfelu, ile kosztuje, jakie występuje ryzyko, jakie postępy są czynione i jaki jest wpływ na codzienną działalność oraz strategiczne cele organizacji.
Celem szkolenia MoP Foundation jest poznanie i zrozumienie dobrych praktyk zarządzania portfelem. W czasie szkolenia padają odpowiedzi na najbardziej istotne pytania związane z zarządzaniem portfelem, między innymi: jak identyfikować projekty i programy wchodzące w skład portfela oraz jak zarządzać zależnościami między nimi, jak zapewnić efektywny ład i ramy kontroli zarządczej by wesprzeć zarządzanie finansami, zasobami, ryzykiem i realizację korzyści. Celem jest również poznanie poszczególnych pryncypiów MoP.
Program szkolenia przekrojowo omawia kolejno pryncypia, cykle zarządzania, role i dokumentację portfela.
Szkolenie jest akredytowane co oznacza, że przeszło pozytywnie restrykcyjny proces audytu jakości i dzięki temu przygotowuje do egzaminu certyfikacyjnego na poziomie MoP Foundation.
Jak organizujemy szkolenia?
Szkolenia odbywają się online (na żywo, w czasie rzeczywistym).
Czas trwania i godziny szkolenia
Szkolenie trwa 3 dni. Standardowe godziny szkolenia 1-2 dzień od godz. 9:00 do 17:00, 3 dzień od godz. 9:00 do godz. 15:00
Cel szkolenia
- Zdobycie wiedzy dotyczącej podejścia do zarządzania portfelem
- poznanie kontekstu strategicznego , w którym odbywa się zarządzanie portfelem,
- dowiedzenia na czym polega i z jakich praktyk (działań) składa się cykle definiowania i dostarczania portfela.
- poznanie ról zaangażowanych w kierowanie portfelem.
- poznanie dokumentacji portfela i zrozumienie jakie jest ich przeznaczenie.
- Przygotowanie uczestników do pozytywnego zaliczenia egzaminu MoP Foundation.
Korzyści
Po ukończeniu szkolenia uczestnik będzie:
- potrafił odróżnić projekt, program i portfel;,
- potrafił zdefiniować kluczowe etapy, role i dokumenty zarządzania portfelem,
- znał praktyki definiowania i dostarczania portfela,
- znał i potrafił użyć pryncypiów zarządzania portfelem,
- wiedział jak dobrać odpowiednie elementy metodyki i podejścia do jej wdrożenia w zależności od sytuacji w organizacji,
- Liczba PDU: 21.
Grupa docelowa
- Osoby odpowiedzialne za zarządzanie portfelem (dyrektorzy, członkowie komitetów inwestycyjnych, członkowie zarządów, menedżerowie portfela)
- Osoby odpowiedzialna ze ocenę inwestycji i uzasadnień biznesowych
- Osoby z wyższego kierownictwa, chcące wprowadzić ustrukturyzowane podejście do zarządzanie portfelem
- Pracownicy biura portfela
- Osoby, które chcą udokumentować swoje kompetencje międzynarodowym certyfikatem
Certyfikacja
WAŻNE
Zgodnie z wytycznymi Akredytora, szkolenie należy kupić razem z pakietem egzaminacyjnym, który obejmuje egzamin online oraz dostęp do ebooka oraz OTM (Official Training Materials).
W trakcie zapisu na szkolenie przez formularz zamówienia należy wybrać dodatek: Egzamin MoP Foundation – online + ebook + OTM
*Cena dotyczy Egzaminu online realizowanego na terenie Polski. Jeśli zdajesz Egzamin online poza Polską, jesteś zobowiązany/a do poniesienia dodatkowych opłat, o czym szczegółowo piszemy w Załączniku nr 1, §2, ust. 9 oraz Załączniku nr 2, §2, ust. 8 do Regulaminu świadczenia usług i prosimy o zapoznanie się z zapisami. W razie wątpliwości zapraszamy Cię do kontaktu z Działem Obsługi i Rozwoju Klienta.
Egzamin MoP Foundation
- egzamin obowiązkowy,
- test jednokrotnego wyboru,
- liczba pytań: 50,
- próg zaliczenia: 50% (25 na 50 możliwych do zdobycia punktów),
- język egzaminu: angielski,
- aktualną listę języków egzaminacyjnych można sprawdzić na stronie Akredytora: https://www.peoplecert.org/browse-certifications/project-programme-and-portfolio-management/MoP-4/mop-foundation-770
- czas trwania: 40 minut (50 minut w przypadku, gdy język egzaminu nie jest językiem ojczystym kandydata),
- format: online (po szkoleniu online) lub stacjonarnie (po szkoleniu stacjonarnym),
- termin: po zakończeniu szkolenia, w terminie wybranym przez uczestnika spośród terminów udostępnionych przez Akredytora,
- brak możliwości korzystania z pomocy dydaktycznych,
- ważność certyfikatu: 3 lata,
- uczestnik, który na egzaminie zdobył niezbędną do uzyskania zaliczenia liczbę punktów, otrzymuje międzynarodowy certyfikat w formie elektronicznej.
Ebook
- język ebooka: wybierzesz na stronie Akredytora podczas rejestracji na egzamin (po wybraniu nie można zmienić języka),
- aktualnie dostępny język ebooka: angielski,
- dostęp do ebooka ważny przez 5 lat, wyłącznie na platformie Akredytora.
OTM – Official Training Materials
- to oficjalne materiały szkoleniowe, opracowane przez PeopleCert,
- materiały są w formie pliku PDF, który można pobrać ze strony Akredytora na komputer.
Dodatkowo, podczas składania zamówienia możesz zakupić:
- Certyfikat w wersji papierowej
- Powtórkę egzaminu MoP Foundation (Take2 Re-sit Exam Option)*
– w przypadku negatywnego wyniku, opcja ta umożliwia ponowne podejście do egzaminu w formie online w ciągu 6 miesięcy od pierwotnego terminu, bez ponoszenia pełnego kosztu egzaminu,
– *Take2 Re-sit Exam Option możesz zakupić wyłącznie podczas składania zamówienia na pierwszy termin egzaminu. Nie można tej opcji dokupić po uzyskaniu negatywnego wyniku z egzaminu.
Akredytowane materiały szkoleniowe opracowane przez Inprogress
- oprócz OTM otrzymasz oczywiście akredytowane materiały szkoleniowe przygotowane przez Inprogress w formie prezentacji szkoleniowej,
- na szkoleniach online materiały są dostępne w wersji elektronicznej, wersję papierową można zakupić w trakcie składania zamówienia,
- na szkoleniach stacjonarnych materiały są dostępne w wersji papierowej,
- język materiałów: jest zgodny z językiem realizowanego szkolenia.
Program szkolenia
Pobierz szczegółowy plan szkoleniaMODUŁ 1 – WPROWADZENIE DO MoP
MODUŁ 2 – WDROŻENIE, UTRZYMANIE I POMIAR
MODUŁ 3 – KONTEKST STRATEGICZNY I ORGANIZACYJNY
MODUŁ 4 – PRYNCYPIA ZARZĄDZANIA PORTFELEM
MODUŁ 5 – CYKL DEFINIOWANIA PORTFELA
MODUŁ 6 – CYKL REALIZACJI PORTFELA
MODUŁ 7 – ROLE
MODUŁ 8 – DOKUMENTACJA PORTFELA
Dodatki
Uwaga! W przypadku finansowania usługi edukacyjnej w minimum 70% ze środków publicznych kwota netto jest równa kwocie brutto (VAT ZW).
Poniższe informacje i wyliczenia nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego, mają jedynie charakter poglądowy, a szczegółowe informacje dot szkolenia/usługi kalkulowane i podawane są przy składaniu zamówienia.

