Zaktualizowany PRINCE2® niebawem również po polsku!

W połowie 2017 roku światło dzienne ujrzała nowa edycja podręcznika „Managing Successful Projects with PRINCE2®”, obejmująca zmiany związane z aktualizacją metodyki PRINCE2®. Póki co podręcznik jest dostępny jedynie w języku angielskim, jednak 16 stycznia firma AXELOS ogłosiła harmonogram tłumaczeń na inne języki. Kiedy ukaże się polska wersja językowa podręcznika i egzaminów?

Harmonogram tłumaczeń – podręczniki i egzaminy PRINCE2®

W pierwszej kolejności zostaną stworzone przekłady na język niemiecki i holenderski – podręczniki w tych wersjach ukażą się kolejno 29 maja i 5 czerwca. Polskojęzyczny podręcznik zostanie opublikowany 12 lipca, natomiast egzaminy w polskiej wersji językowej będą dostępne już ostatniego dnia lipca. W tym samym czasie pojawi się przekład na język duński. W pierwszej połowie sierpnia podręcznik będzie już dostępny w norweskiej i francuskiej wersji językowej.

Szczegółowy harmonogram prac związanych z tłumaczeniami został opublikowany wczoraj przez AXELOS:Źródło: www.axelos.com

Wiadomo również, że po zakończeniu prac nad sześcioma głównymi przekładami, Managing Successful Projects with PRINCE2® zostanie przetłumaczony na kolejne języki: włoski, chiński, czeski i hiszpański.

Aktualizacja PRINCE2® – co się zmieniło?

Zmiany związane z metodyką i egzaminami na poziomie Foundation i Practitioner zostały wprowadzone po konsultacjach z ekspertami, partnerami i użytkownikami PRINCE2®. Celem aktualizacji było dostosowanie metodyki do potrzeb organizacji i przedsiębiorstw realizujących różnorodne projekty. Główny nacisk położono na zasady, na których opiera się PRINCE2®, zmiany struktury wytycznych dotyczących tematów oraz związek między zasadami i tematami. Zastosowanie wytycznych dodatkowo zobrazowano licznymi wskazówkami i praktycznymi przykładami.

Więcej o skutkach aktualizacji możecie przeczytać w artykule naszego trenera, Marcina Jackowskiego: PRINCE2® Update oraz Aktualizacja PRINCE2® i co dalej?

Zmiany w egzaminach PRINCE2® Foundation i PRINCE2® Practitioner

Aktualizacja PRINCE2® oczywiście objęła również egzaminy. Na poziomie Foundation zostały m.in. usunięte te elementy egzaminu, które nie należą do podstawy oraz dodane kryteria oceny związane z dostosowywaniem. W przypadku egzaminu na poziomie Practitioner większy nacisk położono na praktyczne zastosowanie PRINCE2® podczas realizacji projektu oraz zwiększenie wartości wynikającej ze stosowania metodyki.

Więcej możecie przeczytać w artykule dotyczącym zmian w egzaminach PRINCE2®.

 

Otrzymuj informacje o zniżkach i nowościach w Inprogress

Zapisz się do naszego newslettera

Klikając "Zapisz się", udzielasz zgody na przetwarzanie przez INPROGRESS Sp. z o.o., INPROGRESS Szkolenia Sp. z o.o. oraz INPROGRESS Trainings Sp. z o.o., INPROGRESS Skills Sp. z o.o. swojego adresu e-mail w celu przesyłania newslettera.

Pokaż pełną treść klauzuli informacyjnej dotyczącej przetwarzania danych osobowych