ITIL® 4 – kiedy kolejne moduły?

Minęło już około pół roku, od kiedy na rynku jest dostępna certyfikacja ITIL 4 na poziomie Foundation. Niedawno poznaliśmy kolejne szczegóły dotyczące ITIL® 4 – tym razem firma Axelos doprecyzowała kilka terminów publikacji modułów najnowszej wersji biblioteki ITIL.

Przypomnijmy, że o aktualizacji ITIL-a pisaliśmy na naszym blogu już kilkukrotnie. Zainteresowanych tematem odsyłamy do naszych poprzednich artykułów:

Terminy kolejnych modułów ITIL® 4 

Wydania kolejnych modułów ITIL® 4 są zaplanowane na przełom 2019 i 2020 roku. Szczegółowy harmonogram przedstawiamy poniżej:

  • ITIL 4 Managing Professional Transition Module – 3 października 2019.
  • ITIL 4 Managing Professional Modules (ITIL 4 Specialist: Create, Deliver and Support oraz ITIL 4 Strategist: Direct, Plan and Improve) – listopad 2019.
  • ITIL 4 Managing Professional Modules (ITIL 4 Specialist: Drive Stakeholder Value, ITIL 4 Specialist: High Velocity IT) – pierwszy kwartał 2020.
  • ITIL 4 Strategic Leader Module – dalsze aktualizacje w pierwszej połowie 2020.

Szkolenie ITIL® 4 Foundation

Zmiany, które zaszły w nowej wersji ITIL-a, są na tyle duże, że każdy posiadacz certyfikatów ITIL (v3) powinien przejść do najnowszej wersji biblioteki. Jeśli posiadacie jedynie certyfikat na poziomie Foundation i chcielibyście podejść do kolejnych poziomów, zalecamy rozpoczęcie całej ścieżki certyfikacyjnej od początku, zaczynając od szkolenia ITIL® 4 Foundation.

Pamiętajcie jednak, że wystarczy zgromadzić 17 punktów ze ścieżki, aby z pominięciem modułu MALC (Managing Across the LifeCycle) podejść do kursu i egzaminu łączącego wersje 3 i 4 biblioteki (ITIL 4 Managing Professional Transition Module).

Poniżej przypominamy nową ścieżkę certyfikacji ITIL:

Chcesz podyskutować o zmianach, które zaszły w bibliotece ITIL? Sprawdź najnowsze wątki na Forum Wiedzy Inprogress i zadaj pytanie naszym ekspertom!