Szkolenia stacjonarne i online – na czym to polega?

Wracamy ze szkoleniami stacjonarnymi, ale nie rezygnujemy ze szkoleń Virtual Classroom! Uczestnicy mają możliwość wyboru, w jakim trybie szkolenia chcą uczestniczyć – szczegóły znajdziecie w tym wpisie.

Jak aktualnie organizujemy szkolenia?

W harmonogramie szkoleń na naszej stronie dostępne są terminy szkoleń organizowanych stacjonarnie w standardowych lokalizacjach (Kraków, Warszawa, Katowice, Gdańsk, Poznań i Wrocław) oraz terminy szkoleń online. Terminy szkoleń online pokrywają się z warszawskimi terminami szkoleń stacjonarnych – w zależności od liczby zgłoszeń szkolenia będą odbywały się w następujących formach:

 • online,
 • stacjonarnej (w sali szkoleniowej),

Aktualny proces organizacji szkoleń w Inprogress pomogą zrozumieć poniższe przykłady i infografika.

Przykład 1. Na szkolenie stacjonarne M_o_R Foundation w Warszawie zapisało się 11 uczestników, na szkolenie M_o_R Foundation w trybie online w tym samym terminie – 12 uczestników. W tym przypadku zostaną uruchomione 2 grupy szkoleniowe – jedna weźmie udział w szkoleniu stacjonarnym, dla drugiej z kolei zostanie zorganizowane szkolenie w formie online.

Przykład 2. Na szkolenie stacjonarne PRINCE2 6th Edition Foundation w Warszawie zapisał się 1 uczestnik, natomiast na szkolenie PRINCE2 6th Edition Foundation odbywające się online w tym samym terminie zapisało się 12 uczestników. W tym przypadku zostanie zorganizowane szkolenie online, a uczestnikowi zapisanemu na szkolenie stacjonarne zostanie zaproponowany udział w szkoleniu online w tym terminie lub udział w szkoleniu stacjonarnym w innym terminie.

Szkolenia online – na czym polegają?

Podczas szkoleń online (czyli organizowanych wyłącznie online) trener będzie przebywał sam na sali szkoleniowej, a uczestnicy będą uczestniczyć w szkoleniu w domach. Szkolenie będzie odbywało się w regularnych godzinach (najczęściej 9:00-17:00), a o jego przebiegu na bieżąco będzie informował nasz trener. Przed rozpoczęciem szkolenia uczestnicy otrzymają drogą mailową link do platformy, za pośrednictwem której odbędzie się szkolenie oraz materiały przedkursowe.

UWAGA! Szkolenia online organizujemy w przypadku wystarczającej liczby zgłoszeń na dany termin szkolenia.

Informacje organizacyjne – jak wyglądają szkolenia?

Trener poprowadzi szkolenie z użyciem prezentacji, flipcharta i innych technik szkoleniowych. W odpowiednich momentach będzie przeprowadzał z uczestnikami sesję Q&A – uczestnicy będą mieli możliwość zadania pytania na specjalnym czacie.

Od marca 2020 roku przeprowadziliśmy ponad 200 szkoleń online. Poniżej znajdziecie jedną z recenzji naszego szkolenia przeprowadzonego zdalnie. Więcej znajdziecie na naszym kanale na Youtube. 🙂

Dodatkowe informacje dla osób biorących udział w szkoleniu online:

 • Materiały szkoleniowe uczestnicy otrzymują mailowo lub są wysyłane kurierem (za dodatkową opłatą 50 zł w przypadku szkoleń na jednym poziomie, 80 zł w przypadku szkoleń łączonych: Foundation&Practitioner).
 • Grupy szkoleniowe “online” będą liczyły maksymalnie 15 osób.
 • Egzamin będzie odbywał się w formie online. W przypadku szkoleń akredytowanych przez APMG cena egzaminu online nie zmienia się w porównaniu do formy stacjonarnej, w przypadku szkoleń AXELOS do ceny egzaminu online doliczamy opłatę w wysokości 150 zł netto. Prosimy o zaznaczenie odpowiedniej opcji w formularzu zapisu.
 • Uczestnicy mogą również napisać egzamin stacjonarnie w późniejszym terminie.

Dodatkowe informacje dla osób biorących stacjonarny udział w szkoleniu:

 • Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną, podczas szkoleń nie będziemy przeprowadzać gry szkoleniowej.
 • Różnice w cenach szkoleń w terminarzu wynikają z trybu organizacji szkolenia – cena udziału zdalnego jest nieco niższa od ceny udziału stacjonarnego ze względu na kwestie związane z organizacją szkolenia stacjonarnego (m.in. catering, koszty sali szkoleniowej itd.).
 • Przed udziałem w szkoleniu prosimy o zapoznanie się z informacjami organizacyjnymi związanymi z obecną sytuacją epidemiologiczną. Informacje te zostaną przesłane uczestnikom mailowo. Szczegóły w naszym wpisie na blogu: Organizacja szkoleń w dobie pandemii COVID-19.

Wymagania sprzętowe

Jakie wymagania techniczne musi spełniać urządzenie, dzięki któremu uczestnik będzie miał możliwość wziąć udział w szkoleniu w formie Virtual Classroom? Uczestnik musi posiadać:

 • Komputer / laptop z systemem Windows 7/8/10, Mac OS,
 • Głośniki,
 • Dowolne łącze internetowe.

Szkolenie odbędzie się poprzez bezpłatną aplikację Zoom. Jeśli nie macie możliwości pobrania aplikacji, możecie skorzystać z opcji obejrzenia szkolenia w formie online, przez przeglądarkę internetową (jedną z podanych: Internet Explorer 11, Microsoft Edge, najnowsza wersja programu Chrome, najnowsza wersja przeglądarki Firefox, Safari). Uczestnicy otrzymają link do aplikacji po zapisaniu się na szkolenie.

O szczegóły pytajcie naszych Specjalistów ds. Obsługi Klienta.

Otrzymuj informacje o zniżkach i nowościach w Inprogress

Zapisz się do naszego newslettera

Klikając "Zapisz się", udzielasz zgody na przetwarzanie przez INPROGRESS Sp. z o.o., INPROGRESS Szkolenia Sp. z o.o. oraz INPROGRESS Trainings Sp. z o.o., INPROGRESS Skills Sp. z o.o. swojego adresu e-mail w celu przesyłania newslettera.

Pokaż pełną treść klauzuli informacyjnej dotyczącej przetwarzania danych osobowych