Informacje organizacyjne w związku z koronawirusem w Polsce

Jak organizujemy szkolenia w obecnej sytuacji? Jakie środki ostrożności podejmujemy? O co należy zadbać przed szkoleniem i w trakcie jego trwania? To tylko część pytań, które otrzymujemy od Was w ostatnim czasie. Postanowiliśmy na nie odpowiedzieć w tym artykule, aby rozwiać Wasze wątpliwości i możliwie najdokładniej przedstawić Wam, jakie środki zapobiegawcze podjęliśmy dotychczas. 

Zalecenia przed szkoleniem

UWAGA! Aktualizacja: w związku z nowymi restrykcjami zawieszamy możliwość zapisywania się na szkolenia stacjonarne. Wszystkie szkolenia odbywają się w formie Virtual Classroom.

W związku z pierwszymi potwierdzonymi przypadkami koronawirusa w Polsce, opracowaliśmy listę zasad obowiązujących w trakcie organizacji naszych szkoleń. Przy tej okazji dołączamy się do apelu wielu organizacji i środowisk medycznych, aby zamiast niepotrzebnej paniki, skupić się na dokładnym zapoznaniu się z informacjami, które pozwolą uniknąć zarażenia i choroby.

Zasady uczestnictwa w naszych szkoleniach przedstawiamy poniżej.

 1. Prosimy wszystkie osoby, które zapisały się na nasze szkolenie, a w ciągu ostatnich 14 dni miały jakiekolwiek objawy charakterystyczne dla grypy (gorączka, kaszel, katar, przeziębienie), przebywały w regionach, w których zidentyfikowano zagrożenie (np. Chiny, Włochy, Korea Południowa, Iran, Japonia czy Malezja) lub miały kontakt z osobami przebywającymi w tych regionach o zgłoszenie tego faktu organizatorom szkolenia w celu odwołania lub przełożenia udziału na inny termin.
 2. Osoby, które dopiero planują zapisać się na nasze szkolenie oraz spełniają powyższe kryteria ryzyka zarażenia koronawirusem, prosimy o niepodejmowanie uczestnictwa w szkoleniu i przełożenie decyzji o udziale na czas, w którym będą miały pewność co do stanu swojego zdrowia. Inną możliwością jest udział w szkoleniu w formie online – o tej opcji powiadomimy niebawem.
 3. W trosce o zdrowie uczestników szkolenia, osoby, które będą wykazywały jakiekolwiek objawy choroby, zostaną poproszone o opuszczenie szkolenia przed jego rozpoczęciem. Będą one miały możliwość nadrobienia materiału oraz zdania egzaminu w formie online.
 4. Wszystkich uczestników szkoleń prosimy o szczególną dbałość o higienę zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia. W miejscach, w których odbywają się nasze szkolenia, dostępne są żele do dezynfekcji. Szczegółowe wytyczne dotyczące tego, jak dbać o higienę, znajdziecie na stronach Ministerstwa i GIS.

Pobierz: Instrukcja mycia rąk
Link: Jak skutecznie dezynfekować ręce? (źródło: Główny Inspektorat Sanitarny)

Środki zapobiegawcze podjęte przez Inprogress

Pragniemy zapewnić wszystkich naszych klientów, że podjęliśmy szereg działań mających ograniczyć ryzyko choroby wśród uczestników szkoleń oraz naszych pracowników. W trosce o zdrowie nas wszystkich, prosimy o bezwzględne stosowanie się do zaleceń opisanych w tym artykule oraz szczegółowe zapoznanie się z informacjami, które wysyłamy przed szkoleniem.

O co zadbaliśmy w szczególności? Przykłady naszych działań znajdziecie poniżej.

 1. W celach prewencyjnych kilka dni przed każdym szkoleniem uczestnicy będą musieli wypełnić formularz, w którym pytamy m.in. o ostatnie podróże, przebywanie na terenach objętych wzrostem zakażeń oraz ogólny stan zdrowia.
 2. Każdy z naszych klientów otrzyma przed szkoleniem szczegółowe informacje dotyczące koronawirusa, m.in. zasad higieny, postępowania w przypadku podejrzenia zachorowania itd.
 3. Uczestnicy otrzymają również informacje na temat nowych zasad organizacji naszych szkoleń, w tym m.in. możliwości poproszenie o opuszczenie sali szkoleniowej lub egzaminacyjnej uczestnika, który wykazuje objawy choroby, o których mowa w artykule.
 4. Na potrzeby najbliższych szkoleń zamówiliśmy kubki jednorazowe, aby ograniczyć używanie kubków i szklanek wielorazowych.
 5. W naszym biurze znajdują się żele do dezynfekcji, które należy stosować podczas mycia rąk. Prosimy wszystkich uczestników naszych szkoleń o korzystanie z tej opcji przed rozpoczęciem szkolenia i po jego zakończeniu.
 6. Nasi pracownicy, w tym również trenerzy, zostali dokładnie przygotowani i przeszkoleni z powyższych zasad oraz zaleceń. Każdy pracownik Inprogress otrzymał spray do dezynfekcji rąk. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów choroby, mamy bezwzględny zakaz pracy stacjonarnej (zarówno w biurze, jak i podczas szkoleń).
 7. Nasze sale szkoleniowe, w szczególności stoły i ławki, są codziennie czyszczone specjalnymi płynami do dezynfekcji.
 8. Przygotowujemy system szkoleń online dla osób, które ze względów prewencyjnych lub chorobowych nie będą mogły uczestniczyć w szkoleniu stacjonarnym. Więcej informacji znajdziecie w osobnym wpisie na blogu: Szkolenia online – alternatywa dla szkoleń stacjonarnych.

Pobierz: Informacja ws. koronawirusa dla uczestników szkoleń

W związku z powyższymi informacjami, zastrzegamy sobie prawo do:

 1. Niedopuszczenia do szkolenia lub egzaminu uczestnika, który w przeciągu 14 ostatnich dni przebywał w krajach wskazanych powyżej lub u którego można zaobserwować objawy wskazane powyżej.
 2. Poproszenia uczestnika o opuszczenie sali, gdy objawy zostaną zaobserwowane w trakcie szkolenia lub egzaminu.

Koronawirus – podstawowe informacje

Koronawirus SARS-Cov-2 to wirus wywołujący chorobę COVID-19, która objawia się gorączką, kaszlem, dusznościami, zmęczeniem i bólami mięśni. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby są osoby starsze, z obniżoną odpornością oraz cierpiące na inne choroby, w szczególności przewlekłe.

Nowy wirus przenosi się drogą kropelkową i aktualnie nie ma na niego szczepionki. Aby uniknąć zarażenia, należy bezwzględnie stosować się do ogólnodostępnych instrukcji. Szczegółowe informacje o koronawirusie znajdziecie w poniższych linkach.

Pobierz: Informacje o koronawirusie
Link: Koronawirus – co musisz wiedzieć? (źródło: Ministerstwo Zdrowia)
Link: Koronawirus – jak zachować bezpieczeństwo? (źródło: Ministerstwo Zdrowia)

FAQ – przykładowe pytania

UWAGA! Odpowiedzi na pytania dotyczą stanu obecnego (11.03.2020 r.). W przypadku jakichkolwiek zmian związanych z ograniczeniem działalności firm o charakterze szkoleniowym, będziemy informowali o nich na bieżąco, proponując nowe rozwiązania.

 • Chcę zorganizować szkolenie zamknięte w swojej firmie. Czy w związku z koronawirusem nadal jest taka możliwość?
  Tak, nadal organizujemy szkolenia zamknięte. Prosimy jednak o zwrócenie szczególnej uwagi na zasady udziału w szkoleniu opisane w powyższym artykule. W przypadku, gdy którykolwiek z uczestników szkolenia podejrzewa u siebie chorobę, nie będzie mógł wziąć udział w takim szkoleniu. Apelujemy również o stosowanie się w firmach do zaleceń Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego. W przypadku, gdy zalecenia te nie będą spełnione, będziemy musieli odmówić organizacji takiego szkolenia w siedzibie Waszej firmy. Jeśli decyzją MZ i GIS organizacja szkoleń w danym mieście / województwa zostanie zakazana, nasza firma do takiego zakazu bezwzględnie się dostosuje. W tej sytuacji zaproponujemy inny termin szkolenia i egzaminu lub szkolenie i egzamin w formie online.
 • Zapisałem się na szkolenie, które zaczyna się w poniedziałek, ale 3 dni temu wróciłem z Włoch. Nie mam objawów grypy i czuję się dobrze. Czy mogę wziąć udział w szkoleniu?
  Zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, osoby, które przebywały w regionach o zwiększonym ryzyku zachorowania, powinny przez 14 dni obserwować stan swojego zdrowia, zwracając uwagę na występowanie objawów grypopodobnych. Obserwację należy prowadzić w domu, a zatem udział w szkoleniu nie będzie możliwy. Osobie takiej zostanie zaproponowany inny termin szkolenia lub szkolenie i egzamin w formie online.

 • Zapisałem się na szkolenie i zostało ono potwierdzone. Czy w związku z wirusem istnieje szansa, że szkolenie zostanie odwołane?
  Na ten moment (11.03.2020) szkolenia nadal się odbywają. Gdyby jednak w regionie (np. województwie), w którym odbywa się szkolenie zakazano organizacji nawet małych spotkań, to jak najbardziej się do tego zakazu zastosujemy i szkolenie zostanie odwołane. Osobom, które zapisały się na szkolenie, zostanie zaproponowany nowy termin lub szkolenie w formie online. Prosimy zwrócić uwagę, że aktualnie w Polsce zamykane są szkoły, uczelnie i przedszkola – nie jesteśmy w stanie przewidzieć, czy zakaz wkrótce nie zostanie nałożony również na firmy i organizacje prowadzące szkolenia.
 • Bardzo zależy mi na konkretnym terminie szkolenia i potrzebuję 100% gwarancji, że szkolenie się odbędzie. Czy jest taka szansa?
  Aktualnie szkolenia odbywają się w normalnym trybie z zachowaniem należytej ostrożności i zasad proponowanych przez GIS i Ministerstwo Zdrowia. W związku z aktualną sytuacją nie jesteśmy jednak dać 100% gwarancji, że szkolenie się odbędzie – wszystko zależy od dalszych zaleceń. Jeśli tylko organizacja szkoleń zostanie zakazana, będziemy możliwie szybko o tym informować.

Otrzymuj informacje o zniżkach i nowościach w Inprogress

Zapisz się do naszego newslettera

Klikając "Zapisz się", udzielasz zgody na przetwarzanie przez INPROGRESS Sp. z o.o., INPROGRESS Szkolenia Sp. z o.o. oraz INPROGRESS Trainings Sp. z o.o., INPROGRESS Skills Sp. z o.o. swojego adresu e-mail w celu przesyłania newslettera.

Pokaż pełną treść klauzuli informacyjnej dotyczącej przetwarzania danych osobowych