Nowe gry symulacyjne w ofercie!
Angażujące scenariusze, interakcje z innymi, kreatywne rozwiązywanie problemów – to tylko niektóre zalety udziału w grach symulacyjnych. Możliwość przećwiczenia zdobytej wiedzy w praktyce sprawia, że symulacje biznesowe cieszą się nieustającą popularnością.
Aby dać kursantom dodatkową możliwość utrwalenia zdobytych na szkoleniach umiejętności, wzbogaciliśmy naszą ofertę o kolejne gry symulacyjne:
Apollo 13
Symulacja Apollo 13 jest grą, w której w praktyczny i interaktywny sposób poznaje się procesy i koncepcje metodyki ITIL®. W czasie symulacji wykorzystywane są prawdziwe sytuacje zaczerpnięte z misji Apollo 13. Symulacja zapoznaje uczestników z zasadami i mechanizmami działania firmy funkcjonującej w dynamicznie rozwijającym się środowisku, a gracze doświadczają wszystkich korzyści, jakie płyną ze stosowania najlepszych praktyk ITIL®
Colosseum
Warsztat Colosseum jest świetnym uzupełnieniem programów szkoleniowych z podstaw zarządzania projektami w firmie. Pozwala spojrzeć na zasady i narzędzia metodyki z perspektywy praktycznej. Pozwala również uświadomić sobie faktyczne funkcjonowanie procesów projektowych i podziału ról oraz odpowiedzialności. Dzięki temu łatwiej jest zaadaptować je do realiów przedsiębiorstwa i uniknąć ryzyka porażki przy wdrażaniu metodyki.
Scrum Droid
Scrum Droid to angażujące szkolenie z prowadzenia projektu zgodnie z metodyką Scrum. Jedyne szkolenie ze Scrum adresowane nie tylko do informatyków. Uczestnicy szkolenia zapoznają się z technikami i narzędziami metodyki, ćwiczą realizację sprintów, a także poznają typowe role i uczą się pracy w zwinnym zespole projektowym.
Massawa
Gra symulacyjna Massawa jest doskonałym wstępem do tematyki zarządzania projektami. Gra zapoznaje uczestników szkolenia z cyklem życia projektu i wpływu zmian, udziałowców czy kosztów na projekt w poszczególnych jego etapach. Daje możliwość przećwiczenia w technik zarządzania projektami (m.in. mapa procesu, trendy kamieni milowych, planowanie bieżące) i pokazuje korzyści z zaprowadzenia porządku w zarządzaniu projektem.
Maday Mayday
W trakcie ośmiogodzinnego warsztatu uczestnicy realizują zadanie związane z faktycznymi problemami w ryzykownych projektach. Całość jest symulacją i grą strategiczną odzwierciedlającą pracę z wieloma bardzo ryzykownym projektami równocześnie. Podczas szkolenia poruszane są takie zagadnienia jak np. zarządzanie ryzykiem w projekcie w szczegółowym zakresie, rola wiedzy jako czynnika redukującego niepewność czy komunikacja między komitetem sterującym a kierownikami projektów.
Jesteś zainteresowany udziałem w grze biznesowej? Chcesz zorganizować symulację dla swojej firmy? Zachęcamy do kontaktu – chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.