Mamy status PMI® R.E.P. i przygotowujemy do PMP®!

Pragniemy poinformować, że INPROGRESS uzyskało prestiżowy status PMI® Registered Education Provider (PMI® R.E.P.), tym samym wchodząc do grona ośrodków szkoleniowych, które przeszły proces audytu jakościowego przeprowadzanego przez PMI.


Co to dokładnie oznacza i co potwierdza?

PMI® to Project Management Institute – jedna z najbardziej rozpoznawalnych organizacji na świecie certyfikująca w obszarze zarządzania projektami. PMI® podczas audytu jakości (Quality Review) sprawdza, czy firma szkoleniowa posiada odpowiednie procedury, gwarantujące odpowiednią jakość usługi kształcenia, to znaczy czy posiada odpowiednią kadrę trenerską, czy materiały szkoleniowe spełniają standardy PMI®, a także, czy programy szkoleń są projektowane w oparciu o wytyczne PMI®. Tylko firmy szkoleniowe posiadające status PMI® Registered Education Provider mogą przygotowywać uczestników szkoleń do egzaminów PMP®, a także przyznawać uczestnikom swoich szkoleń punkty PDU, czyli tzw. punkty rozwoju osobistego.


Czym są PDU?

PDU (ang. Professional Development Unit) można tłumaczyć jako jednostki miary rozwoju osobistego lub punkty rozwoju osobistego. 1 PDU wyraża jedną godzinę czasu poświęconą na rozwój osobisty w dziedzinie zarządzania projektami. Może być to czas spędzony na sali szkoleniowej podczas szkolenia PRINCE2®, czy szkolenia Akademia PMP® albo Podstawy Zarządzania Projektami. Punkty te są niezbędnym elementem w procesie recertyfikacji PMP®, gdyż do utrzymania tego certyfikatu wymagane jest zdobycie 60 punktów PDU.


Jak certyfikat PMP® przekłada się na wzrost zarobków w Polsce?

PMP® to Project Management Professional – najbardziej znany certyfikat wydawany przez PMI®. Na świecie certyfikat PMP® posiada 712 515 osób, natomiast w Polsce liczba ta wynosi około 700 osób (źródło: PMI®, styczeń 2016). Wedle wyników badań przeprowadzonych w 2015 r. przez Goldman Recruitment, 14 700 zł brutto – tyle wynoszą średnio zarobki osób w Polsce, które posiadły certyfikat PMP®. Z kolei osoby, które są w trakcie robienia certyfikatu – 11 300 zł brutto (źródło: Goldman Recruitment Salary Survey 2015).


Jak zdobyć certyfikat PMP®?

Wystarczy zapisać się na szkolenie realizowane przez INPROGRESS o nazwie Akademia PMP®. Akademia PMP® to 5-dniowy, intensywny kurs oparty na PMBOK® Guide 5th Edition, który realizowany jest metodami warsztatowymi i w sposób kompleksowy przygotowuje uczestników do egzaminu PMP. W trakcie szkolenia omawiany jest cały zakres wiedzy (a nie tylko wybrane fragmenty) niezbędny do zdania tego wymagającego egzaminu. Omawiane są także „tips & tricks” egzaminacyjne, które znacznie ułatwiają uzyskanie pozytywnego wyniku na egzaminie. Szkolenie to łączy prezentację wiedzy zawartej w PMBOK® Guide z praktycznymi ćwiczeniami oraz z licznymi przykładami pytań charakterystycznych dla egzaminów Project Management Professional (PMP)®


Kto prowadzi szkolenie Akademia PMP w INPROGRESS?

Szymon Pawłowski – konsultant, trener, kierownik projektów i menedżer z wieloletnim doświadczeniem. Prowadził lub nadzorował projekty doradcze, wdrożeniowe, inwestycyjne, infrastrukturalne, międzynarodowe w branżach doradczej, medialnej i ochrony środowiska. Posiada również kilkuletnie doświadczenie trenerskie i konsultanckie w obszarze zarządzania projektami. Jako konsultant uczestniczył we wdrożeniach metodycznego zarządzania projektami w organizacjach oraz prowadził wdrożenia biur zarządzania projektami. Kliknij, by dowiedzieć się więcej o naszych ekspertach).


Najbliższe szkolenia:

Harmonogram szkoleń: Akademia PMP