ITIL® 4 Managing Professional Transition Module w Inprogress!

27 września światło dzienne ujrzał kolejny moduł szkolenia ITIL 4! Jest to ITIL 4 Managing Professional Transition Module – kurs dedykowany posiadaczom certyfikatów w wersji 3, którzy uzbierali na swoim koncie odpowiednią liczbę punktów i chcą kontynuować ścieżkę zgodnie z ostatnią aktualizacją. Egzaminy z tego zakresu są dostępne od 3 października.

Przypomnijmy, że szkolenie ITIL 4 Foundation jest dostępne już od pierwszego kwartału 2019 roku. Równolegle nadal można zdobywać certyfikaty ITIL w wersji 3. Więcej informacji na temat zmian w certyfikacji ITIL wraz z sugestiami dotyczącymi kontynuowania ścieżek w obu wersjach znajdziecie w naszym artykule: Jak będzie wyglądała certyfikacja ITIL 4?

Szybkie przejście z ITIL (v3) do ITIL 4

ITIL 4 Managing Professional Transition Module został stworzony, aby umożliwić kandydatom posiadającym certyfikat ITIL (v3) przejście do najnowszej wersji biblioteki. Udział w szkoleniu i zdobycie certyfikatu uprawnia osoby do kontynuowania ścieżki ITIL 4, których kolejne moduły będę publikowane pod koniec 2019 i na początku 2020 roku. Kurs wyjaśnia kluczowe koncepcje i pojęcia związane z najnowszą wersją biblioteki oraz dostarcza informacji o jej kolejnych ścieżkach:

  • ITIL 4 Specialist Create, Deliver and Support,
  • ITIL 4 Specialist Drive Stakeholder Value,
  • ITIL 4 Specialist High Velocity IT,
  • ITIL 4 Strategist Direct Plan and Improve.

Co istotne, aby wziąć udział w szkoleniu pozwalającym na przejście z ITIL (v3) do ITIL 4, należy zgromadzić co najmniej 17 punktów ze ścieżki zgodnej z poprzednią wersją biblioteki. Oznacza to, że uczestnicy szkoleń mogą kontynuować zdobywanie certyfikatów w wersji 3 tak, aby uzyskać minimalną liczbę punktów i wziąć udział w ITIL 4 Managing Professional Transition Module. Drugą opcją jest zrealizowanie całej ścieżki certyfikacyjnej ITIL 4 od początku, zaczynając od szkolenia ITIL 4 Foundation.

ITIL 4 – co dalej?

Kolejne moduły ITIL 4 ukażą się w niedalekiej przyszłości. ITIL 4 Managing Professional Modules (ITIL 4 Specialist: Create, Deliver and Support, ITIL 4 Strategist: Direct, Plan and Improve) zostaną opublikowane już w listopadzie 2019 roku, natomiast ITIL 4 Managing Professional Modules (ITIL 4 Specialist: Drive Stakeholder Value, ITIL 4 Specialist: High Velocity IT) – w pierwszym kwartale 2020 roku. W przypadku ITIL 4 Strategic Leader Module szczegółowych informacji należy spodziewać się w pierwszej połowie 2020 roku.

Szkolenie ITIL 4 Managing Professional Transition Module już niebawem będzie dostępne w Inprogress! A tym, którzy chcą rozpocząć całą ścieżkę ITIL 4 od początku, polecamy szkolenie ITIL 4 Foundation.