Uzyskaj dofinansowanie na nasze szkolenia!

W związku z licznymi zapytaniami pragniemy przedstawić najważniejsze informacje dotyczące możliwości otrzymania dofinansowania na szkolenia w Inprogress. W artykule opisana jest procedura ubiegania się o refundację kosztów szkolenia oraz informacje o możliwościach, które daje dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS).

Dla kogo dofinansowanie?

O refundację części kosztów szkolenia mogą ubiegać się wyłącznie mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa. Klasyfikacja firm jest oparta o wytyczne sporządzone przez Komisję Europejską i biorą pod uwagę np. liczbę pracowników (maksymalnie 250), obroty (nie większe niż 50 mln euro) czy też bilans (nieprzekraczający 43 mln euro). Jeśli nie jesteś pewny, czy Twoja firma spełnia warunki określone przez KE, możesz skorzystać z kwalifikatora MSP.

Dofinansowanie można uzyskać na te usługi, które są powiązane z celami biznesowymi przedsiębiorstwa. Szkolenie musi zatem przyczyniać się do realizacji celów biznesowych lub podnoszenia kwalifikacji / kompetencji pracowników.

Forma dofinansowania w różnych regionach

W każdym województwie obowiązują inne zasady regulujące możliwość skorzystania z funduszy europejskich. Maksymalna kwota dofinansowania na przedsiębiorstwo oraz na pracownika może się zatem różnić  nie tylko ze względu na wielkość firmy (mikroprzedsiębiorstwo, mała lub średnia firma), ale i region, w którym przedsiębiorstwo jest zlokalizowane. Podobnie sytuacja wygląda z procentową częścią wartości szkolenia, która może być zrefundowana. W najbardziej korzystnej sytuacji są mikroprzedsiębiorstwa (zazwyczaj 70-80% wartości szkolenia może być zrefundowane), z kolei średnie przedsiębiorstwa mogą liczyć na dofinansowanie wielkości ok. 50% ceny szkolenia. O dofinansowanie nie można się starać w województwach mazowieckim i pomorskim.

Szczegółowe informacje odnośnie zasad otrzymania dofinansowania w różnych województwach są dostępne na stronie Bazy Usług Rozwojowych (po kliknięciu w konkretny region wyświetlą się informacje dotyczące dofinansowania oraz aktualności na temat funduszy w danym województwie).

Zapisz się na szkolenie!

O tym, jaka jest procedura zapisu na szkolenia zamknięte w Bazie Usług Rozwojowych, pisaliśmy w artykule: BUR dla szkoleń zamkniętych krok po kroku. W tym wpisie znajdziecie również poradnik, jak założyć konto indywidualne oraz profil przedsiębiorcy. Jeżeli jesteście zainteresowani skorzystaniem z możliwości dofinansowania szkolenia otwartego, zapraszamy na nasz profil w Bazie Usług Rozwojowych. Jeśli nie znaleźliście szkolenia, które Was interesuje, sprawdźcie portfolio szkoleń Inprogress i skontaktujcie się z nami. Dodamy do BUR wybrane przez Was szkolenie tak szybko, jak będzie to możliwe! 🙂

Podsumowanie – cała procedura w punktach!

  1. Wybierz szkolenie w Inprogress – zdecyduj, czy chcesz wziąć udział w szkoleniu zamkniętym razem z pracownikami swojej firmy, czy też chcesz zapisać się indywidualnie na nasze szkolenia otwarte. W drugim przypadku sprawdź najbliższe terminy szkoleń otwartych.
  2. Sprawdź możliwości dofinansowania, kontaktując się z Operatorem działającym w Twoim województwie. Kontakt i szczegółowe informacje dofinansowanie dostępne są na stronie PARP.
  3. Jeśli umowa z operatorem jest już podpisana, skontaktuj się z nami – dodamy wtedy szkolenie do katalogu Bazy Usług Rozwojowych.
  4. Załóż konto w BUR i zapisz się na szkolenie!
  5. Weź udział w szkoleniu.
  6. Kiedy Twój status w BUR zostanie zatwierdzony, oceń nasze szkolenie. Ocena szkolenia jest niezbędna, aby otrzymać refundację.
  7. Jeśli faktura za szkolenie jest opłacona, zgłoś się ponownie do Operatora i otrzymaj refundację!