Jak uzyskać dofinansowanie na szkolenie zamknięte w Inprogress?

Szkolenia dofinansowane w ramach różnych programów operacyjnych to idealne rozwiązanie dla przedsiębiorcy, któremu zależy na podniesieniu kwalifikacji i rozszerzeniu umiejętności swoich pracowników przy jednoczesnym zminimalizowaniu kosztów ponoszonych przez firmę. Dzięki programom operacyjnym możliwe jest otrzymanie dofinansowania na szkolenia oferowane przez firmę Inprogress. Jak to zrobić?

Kto może otrzymać dofinansowanie na szkolenia?

Dofinansowania w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych (RPO) może uzyskać mikro, mały i średni przedsiębiorca. Do kryteriów branych pod uwagę w pierwszej kolejności należą liczba pracowników oraz obrót lub bilans. Dofinansowane usługi muszą przyczyniać się do realizacji celów biznesowych firmy lub zwiększenia kompetencji pracowników.

Regionalne Programy Operacyjne są zarządzane przez poszczególne urzędy marszałkowskie, a szczegółowe informacje dotyczące podmiotów udzielających dofinansowania oraz zasad ich przyznawania możecie znaleźć na stronie Bazy Usług Rozwojowych

Przedsiębiorcy mogą otrzymać dofinansowanie na szkolenia zarejestrowane w Bazie Usług Rozwojowych. Dalsza część artykułu wyjaśni, jak przebrnąć przez wszelkie formalności niezbędne do uzyskania dofinansowania na nasze szkolenia.

Jak zapisać pracowników na nasze szkolenie zamknięte w BUR?

Procedura zgłoszenia pracowników na szkolenie nie jest skomplikowana, ale wymaga przejścia czterech obowiązkowych kroków. Kwestia ta jest szczególnie istotna w przypadku szkoleń zamkniętych (organizowanych jedynie dla pracowników danej firmy), ponieważ BUR uniemożliwia dodanie takiego szkolenia bez oznaczenia profilu przedsiębiorcy, który się o nie stara. Aby ubiegać się o dofinansowanie szkolenia należy zatem:

  1. założyć konta indywidualne właściciela i pracowników (polega ono na uzupełnieniu podstawowych danych na stronie BUR),
  2. założyć profil przedsiębiorcy (wymagane będą podstawowe dane na temat firmy),
  3. dodać pracowników firmy do konta firmowego,
  4. zgłosić pracowników na wybrane szkolenie.

Krok 1: Założenie konta indywidualnego

Aby założyć konto indywidualne należy kliknąć w formularz rejestracyjny i uzupełnić podstawowe dane użytkownika. Następnie na e-mail podany przy rejestracji zostanie wysłany link aktywacyjny, który umożliwi dokończenie rejestracji.

Krok 2: Założenie profilu przedsiębiorcy

Aby założyć profil przedsiębiorcy, należy zalogować się na własne konto na BUR. Następnie w panelu, który wyświetli się zaraz po zalogowaniu, należy wybrać opcję “Chcę pracować jako Uczestnik instytucjonalny” (po prawej stronie).

Na nowej stronie pojawi się opcja “Dodaj profil uczestnika instytucjonalnego” – po kliknięciu w nią, trzeba uzupełnić dane dotyczące firmy (np. NIP, REGON, datę założenia firmy, obszar działalności itp.) i zatwierdzić formularz. Teraz panel BUR umożliwia pracę jako uczestnik indywidualny lub jako uczestnik instytucjonalny (czyli Twoja firma).

Krok 3: Dodanie pracowników do przedsiębiorstwa

Po zalogowaniu się na stronie i kliknięciu w opcję “Chcę pracować jako Uczestnik instytucjonalny” po lewej stronie pojawia się menu – “Moduł użytkownika”. Należy kliknąć w opcję “Pracownicy”. Następnie na nowej stronie wybieramy przycisk “Dodaj pracownika”, wpisujemy PESEL i zatwierdzamy. Oczywiście istnieje możliwość dodania do profilu firmy jedynie tych pracowników, którzy mają aktywne konto w Bazie Usług Rozwojowych.

Na maila użytego podczas rejestracji pracownik otrzyma potwierdzenie zaproszenia – musi wtedy kliknąć link aktywacyjny i w ten sposób zostaje automatycznie dodany do profilu firmowego.

Krok 4: Zapisanie pracowników na szkolenie zamknięte

Dopiero po spełnieniu pierwszych trzech kroków możliwe staje się zapisanie się na szkolenia zamknięte Inprogress. Po ustaleniu szczegółów wybranego szkolenia (m.in. lokalizacja, cena, liczba osób), zostanie ono dodane przez naszych pracowników do katalogu szkoleń w Bazie Usług Rozwojowych. Szkolenie oznaczone będzie jako “zamknięte” i przypisana będzie do niego Wasza firma.

Szkolenie można wyszukać, korzystając z wyszukiwarki na stronie BUR:

Na tym etapie należy pracować nie z konta indywidualnego, ale jako “Uczestnik instytucjonalny”. Po kliknięciu w wybrane szkolenie, pojawi się formularz zgłoszenia, a w nim m.in. rubryka “Lista pracowników”. Należy dodać pracowników, którzy wyrazili chęć udziału w szkoleniu, uzupełnić formularz i go zatwierdzić. To już wszystko, chyba że…

… pracownicy Waszej firmy nie uzupełnili wszystkich wymaganych dla danego szkolenia informacji. Wtedy w “Module użytkownika”, w zakładce “Pracownicy” zostanie wyświetlona informacja, jakie dane muszą być uzupełnione przez te osoby.

Wróćmy więc do początku!

Jeżeli wiecie już, że Wasza firma kwalifikuje się do dofinansowania szkolenia, jesteście po pierwszym kontakcie z zarządcą RPO z Waszego regionu, możecie przystąpić do wyboru szkoleń z oferty Inprogress i ubiegać się o ich dofinansowanie.

W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących szkoleń otwartych i zamkniętych, zachęcamy do kontaktu z naszą firmą.

Schemat podsumowujący poszczególne kroki:

Otrzymuj informacje o zniżkach i nowościach w Inprogress

Zapisz się do naszego newslettera

Klikając "Zapisz się", udzielasz zgody na przetwarzanie przez INPROGRESS Sp. z o.o., INPROGRESS Szkolenia Sp. z o.o. oraz INPROGRESS Trainings Sp. z o.o., INPROGRESS Skills Sp. z o.o. swojego adresu e-mail w celu przesyłania newslettera.

Pokaż pełną treść klauzuli informacyjnej dotyczącej przetwarzania danych osobowych