AgilePM® Foundation a Practitioner

Agile Project Management jest uznanym na całym świecie podejściem zwinnego zarządzania projektami. Decydując się na certyfikację z tego obszaru, warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego szkolenia akredytowanego, które skutecznie przygotuje nas do certyfikacji.

Czym się różni szkolenie AgilePM® Foundation od AgilePM® Practitioner?

Najprościej rzecz ujmując, AgilePM® Foundation i Practitioner to dwa różne poziomy zaawansowania kursu. Poziom Foundation to poziom podstawowy, wprowadzający w metodykę i dostarczający niezbędnych podstaw teoretycznych. Poziom AgilePM® Practitioner to z kolei poziom zaawansowany, przeznaczony dla osób posiadających certyfikat AgilePM® Foundation.

Kurs AgilePM® Foundation wprowadza w najważniejsze założenia specyfiki pracy agile, strukturę procesu i podstawowe pojęcia. Szkolenie zapoznaje ze wszystkimi rolami, produktami i technikami oraz pryncypiami podejścia zwinnego w zarządzaniu projektami. Zobacz opis i program szkolenia AgilePM® Foundation.

AgilePM® Practitioner to kolejny, wyższy poziom szkolenia AgilePM®. Ma on formę wykładowo-ćwiczeniową. Szkolenie kładzie nacisk na zastosowanie przyswojonej wiedzy w praktyce. Oprócz pogłębienia zagadnień i przećwiczenia nabytych kompetencji, uczestnicy szkolenia nauczą się dostosowywać metodykę AgilePM® do realiów własnego projektu.

Dowiedz się więcej na temat kursu AgilePM® Practitioner.

Jak wygląda certyfikacja AgilePM® Foundation i Practitioner?

Egzamin AgilePM® Foundation ma formę testu, zawierającego 50 pytań jednokrotnego wyboru. Aby zdać egzamin, należy poprawnie odpowiedzieć na połowę pytań, czyli uzyskać minimum 25 punktów. Egzamin trwa 40 minut. Kandydaci, którzy uzyskają na egzaminie wymaganą ilość punktów, otrzymują akredytowany certyfikat, ważny bezterminowo. Zdanie certyfikatu Foundation jest konieczne, jeśli chcemy się ubiegać o certyfikat Practitioner.

Egzamin na poziomie AgilePM® Practitioner również jest w formie testowej, ale składa się z czterech obszarów pytań odnoszących się do opisanego scenariusza. Maksymalna liczba punktów, jakie można uzyskać wynosi 80, do zdania potrzebne jest również 50% poprawnych odpowiedzi, czyli 40 punktów. Egzamin Practitioner trwa dużo dłużej niż Foundation, bo aż 150 minut. Certyfikat AgilePM® Practitioner ważny jest 5 lat.

Do obu egzaminów, zarówno na poziomie Foundation, jak i Practitioner, można podchodzić w języku polskim lub angielskim. Na poziomie Practitioner dozwolone jest korzystanie z oficjalnego podręcznika „AgilePM® Agile Project Management Handbook v2”.

Chcesz certyfikować się na obu poziomach naraz? Zapoznaj się z ofertą szkoleń łączonych na stronie AgilePM® Foudation & Practitioner.

Przeczytaj również

Wartość w SCRUM

Przewodnik po Scrumie nie definiuje pojęcia wartości. To czym ona jest? Okazuje się, że odpowiedź wcale nie jest łatwa. Spróbujmy przestudiować dostępne źródła i stworzyć własną definicję!

Uczymy się przez eksperymenty

Warto celebrować eksperymenty, które przyniosły nam nową wiedzę i doświadczenie, nawet jeśli ponieśliśmy porażkę. Nie poddawać się, a sukces pojawi się na horyzoncie. Oczywiście, warto też mieć trochę szczęścia, ale samo szczęście to o wiele za mało!

Otrzymuj informacje o zniżkach i nowościach w Inprogress

Zapisz się do naszego newslettera

Klikając "Zapisz się", udzielasz zgody na przetwarzanie przez INPROGRESS Sp. z o.o., INPROGRESS Szkolenia Sp. z o.o. oraz INPROGRESS Trainings Sp. z o.o., INPROGRESS Skills Sp. z o.o. swojego adresu e-mail w celu przesyłania newslettera.

Pokaż pełną treść klauzuli informacyjnej dotyczącej przetwarzania danych osobowych