Agile Coaching – nowa oferta Inprogress z zakresu doradztwa

Transformacja w stronę zwinności organizacji jest bardzo często trudnym wyzwaniem. Według doświadczeń wielu specjalistów z zakresu Agile, firmy realizujące projekty zgodnie z praktykami DSDM nie zawsze radzą sobie z przełożeniem założeń i procesu zwinnego zarządzania projektami na praktyczne działania w organizacji. W pokonaniu tych trudności pomaga Coach DSDM. Na czym polega jego rola? Jak wyglądają szkolenie zespołu, warsztaty i współpraca w ramach Agile Coachingu?

Agile Coaching – szkolenie, warsztaty, konsultacje

Agile Coaching obejmuje szkolenie zespołu, warsztaty oraz zdalne konsultacje. Ta złożona forma doradztwa przybliża uczestnikom specyfikę projektów realizowanych zgodnie z praktykami DSDM, umożliwia skonsultowanie niejasności pojawiających się w trakcie realizacji projektu oraz pozwoli na lepsze działanie podczas pracy zespołów projektowych.

Szkolenie w ramach Agile Coachingu obejmuje wiedzę z zakresu zwinnych metodyk zarządzania projektami. Pracownicy organizacji poznają filozofię Agile, dowiedzą się, jakie są pryncypia DSDM oraz jakie role wyróżniamy w projekcie DSDM. Ponadto zapoznają się z kluczowymi praktykami projektów zarządzanych zwinnie – priorytetyzacją MoSCoW oraz Timeboxingiem.

Podczas warsztatów w ramach Agile Coachingu zespół otrzyma wsparcie ważne podczas pierwszych faz procesu DSDM. Wsparcie to dotyczyć będzie między innymi tworzenia produktów takich jak Lista Wymagań z Priorytetami, Plan Dostarczania czy Plan Pierwszego Timeboxa. Kolejny dzień warsztatów odbywa się po zakończeniu pierwszego lub drugiego Timeboxa i polega na omówieniu dotychczasowych działań, wyciągnięciu wniosków i usprawnieniu działań zespołu.

Dodatkowo Kierownik Projektu w ramach Agile Coachingu mają możliwość konsultacji zdalnych w czasie Fazy Podstaw lub pierwszego Timeboxa.

Więcej informacji o Agile Coachingu i doradztwie z zakresu zarządzania projektami, portfelem i programami znajdziecie na stronie Projects, Programmes & Portfolio.

Kim jest Coach DSDM?

Coach DSDM to jedna z ról wspierających w zwinnym podejściu do zarządzania projektami. Zajmuje się bieżącą pomocą i jest angażowany do projektu w zależności od potrzeb zespołu. Obecność coacha DSDM jest szczególnie istotna w przypadku zespołów z małym doświadczeniem – pomaga on bowiem uzyskać im jak najwięcej korzyści z metodyki Agile, kierując się przy tym specyfiką i ograniczeniami danej organizacji.

Coach DSDM przekazuje zespołowi swoją wiedzę i doświadczenie z obszaru zwinnych metodyk zarządzania projektami i dostosowuje procesy DSDM do indywidualnych potrzeb projektu. Pomaga poszczególnym członkom zespołu zrozumieć, na czym polega Agile i jakie możliwości niesie ze sobą.

Więcej o rolach wspierających według praktyk DSDM pisaliśmy w artykule Po co doradca zespołu w projektach Agile?

Szkolenie AgilePM

Jeżeli chcecie zdobyć szczegółową wiedzę z zakresu zwinnego zarządzania projektami, polecamy szkolenia z zakresu AgilePM. Szkolenia odbywają się na poziomach Foundation i Practitioner oraz są realizowane zarówno w formie otwartej, jak i zamkniętej.

Przeczytaj również

Wartość w SCRUM

Przewodnik po Scrumie nie definiuje pojęcia wartości. To czym ona jest? Okazuje się, że odpowiedź wcale nie jest łatwa. Spróbujmy przestudiować dostępne źródła i stworzyć własną definicję!

Uczymy się przez eksperymenty

Warto celebrować eksperymenty, które przyniosły nam nową wiedzę i doświadczenie, nawet jeśli ponieśliśmy porażkę. Nie poddawać się, a sukces pojawi się na horyzoncie. Oczywiście, warto też mieć trochę szczęścia, ale samo szczęście to o wiele za mało!

Otrzymuj informacje o zniżkach i nowościach w Inprogress

Zapisz się do naszego newslettera

Klikając "Zapisz się", udzielasz zgody na przetwarzanie przez INPROGRESS Sp. z o.o., INPROGRESS Szkolenia Sp. z o.o. oraz INPROGRESS Trainings Sp. z o.o., INPROGRESS Skills Sp. z o.o. swojego adresu e-mail w celu przesyłania newslettera.

Pokaż pełną treść klauzuli informacyjnej dotyczącej przetwarzania danych osobowych