Zostań analitykiem biznesowym. Studia podyplomowe na WSB w Warszawie

Analityk biznesowy to jeden z zawodów przyszłości, który budzi coraz większe zainteresowanie osób marzących o dynamicznym rozwoju kariery zawodowej. Powodem tej popularności są zarówno wysokie zarobki analityka, jak i wyjątkowo ciekawy charakter pracy. W jaki sposób można stać się częścią wielkiego świata analizy biznesowej? O tym opowiemy w dzisiejszym wpisie na blogu.

Dlaczego warto zostać analitykiem biznesowym?

Powodów przemawiających na korzyść jest wiele. Praca w roli analityka biznesowego jest skierowana dla osób otwartych, lubiących kontakt z ludźmi, ciekawych świata. Każdy projekt jest bowiem wyzwaniem, które umożliwi Ci rozwój w wielu dziedzinach – od zagadnień biznesowych po socjologię czy psychologię. Twoja praca będzie miała realny wpływ na powodzenie projektów – to w końcu Ty będziesz odpowiadać za gromadzenie danych o produkcie oraz identyfikację obecnych i przyszłych problemów.

Na tym jednak Twoje zadania się nie kończą! W swojej pracy zajmiesz się również m.in. analizą, dokumentowaniem, walidacją i planowaniem podejścia do wymagań. Będziesz odpowiadać za identyfikację interesariuszy projektu, a Twoje wsparcie może okazać niezbędne w procesie priorytetyzacji wymagań. Są to zadania ambitne i wymagające, ale jednocześnie ciekawe i rozwijające.

To właśnie z tych względów zarobki analityka biznesowego są bardzo wysokie. Według portalu wynagrodzenia.pl, specjaliści z zakresu analizy biznesowej zarabiają średnio od 6230 do 9400 zł brutto, a mediana wynagrodzeń wynosi 7500 zł. Starsi specjaliści mogą liczyć na średnie wynagrodzenia z przedziału 8070 – 13300 zł brutto. Portal pracuj.pl podaje z kolei, że średnie wynagrodzenie analityka biznesowego wynosi 11 000 zł brutto. Na wysokość wynagrodzenia mają wpływ m.in. staż pracy oraz wielkość i lokalizacja firmy.

Studia na WSB – połączenie teorii i praktyki

Jak w takim razie zostać analitykiem biznesowym? Nie ma jednej prawidłowej odpowiedzi na to pytanie. Niektórzy decydują się na kursy i szkolenia, inni wybierają specjalistyczne studia. Są również i tacy, dla których zdobycie posady analityka jest elementem naturalnej ścieżki rozwoju zawodowego w obrębie organizacji. Pewne jest jedno – dobry analityk finansowy powinien wykazać się szeroką i interdyscyplinarną wiedzą oraz konkretnymi umiejętnościami.

To właśnie połączenie niezbędnej teorii i praktyki stanowi trzon studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Bankowej w Warszawie. Dzięki uczestnictwu w zajęciach zrozumiesz, na czym polegają innowacyjne projekty oraz jaki jest zakres obowiązków analityka biznesowego. Zapoznasz się z narzędziami analizy biznesowej, systemami ERP, CRM w przedsiębiorstwie oraz zasadami tworzenia procesów biznesowych dla potrzeb projektów.

Studia trwają 2 semestry. W trakcie 10 zjazdów weźmiesz udział w kilkunastu wykładach i warsztatach z zakresu analizy biznesowej, metodyki AgilePM/BA, języka UML, procesów biznesowych czy zarządzania usługami IT. Po ukończeniu studiów będziesz przygotowany do akredytowanych egzaminów z zakresu AgilePM/BA oraz IREB CPRE Foundation. Uzyskanie tych międzynarodowych certyfikatów to wyjątkowo cenny atut w CV analityka biznesowego.

Sprawdź program studiów podyplomowych z zakresu analizy biznesowej.

Promocja na studia

Wysokość czesnego za całe studia, w promocyjnej cenie, wynosi 6450 zł dla absolwentów WSB lub 6650 zł dla pozostałych osób. Kwotę tę możesz podzielić na wygodne raty, np. 10 rat po 645 / 665 zł.

Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie.