Model transformacji Bridgesa w zarządzaniu zmianą

Czasami się zdarza, że podczas pracy nad przestrzenią do wprowadzania zmian, członkowie zespołów bardzo chętnie dzielą się swoimi spostrzeżeniami i krytycznymi uwagami. Jednocześnie podchodzą bardzo sceptycznie do dyskusji nad konkretnymi rozwiązaniami wskazanych problemów. Okazuje się, że propozycje zmiany spotykają się z oporem również tych osób, które wskazywały na konieczność ich wprowadzenia.

Zaakceptowanie i adaptacja zmiany wymaga przeżycia pewnego procesu – każdy z nas przechodzi w swojej głowie transformację. W jaki sposób przebiega? Jakie są jej efekty? O tym w jednym z najnowszych filmów na naszych kanale na Youtube opowiada Rafał Czarny – akredytowany trener zarządzania zmianą (Change Management).

Model transformacji Bridgesa

Transformacja, przez którą przechodzi każdy człowiek, składa się z 3 etapów. Są to: zakończenie, strefa neutralna oraz nowy początek. Najpierw następuje pożegnanie się z aktualnym stanem rzeczy, następnie – dostosowanie się do nowych warunków, a na końcu – gotowość do podejmowania działań zgodnie z nowym stanem rzeczy. Jak to wygląda w praktyce? Odpowiedź znajdziecie poniżej:

Spodobał Ci się ten miniwykład i chcesz być na bieżąco z publikowanymi przez nas nowościami? Nic prostszego – wystarczy zasubskrybować nasz kanał na Youtube! 🙂 Znajdziesz na nim nagrania webinarów i e-learningów, ciekawe materiały z zakresu zarządzania, recenzje naszych szkoleń oraz wiele więcej. Zapraszamy!

Szkolenie Change Management

Przekrojową wiedzę na temat zarządzania zmianą uzyskasz podczas szkoleń Change Management – realizowanych zarówno online, jak i stacjonarnie. Dzięki udziałowi w szkoleniu zrozumiesz, jak tworzyć odpowiednie środowisko sprzyjające zmianie, zdobędziesz wiedzę na temat skutecznego realizowania zmiany oraz poznasz narzędzia, techniki i podejścia wspomagające ten proces.

Otrzymuj informacje o zniżkach i nowościach w Inprogress

Zapisz się do naszego newslettera

Klikając "Zapisz się", udzielasz zgody na przetwarzanie przez INPROGRESS Sp. z o.o., INPROGRESS Szkolenia Sp. z o.o. oraz INPROGRESS Trainings Sp. z o.o., INPROGRESS Skills Sp. z o.o. swojego adresu e-mail w celu przesyłania newslettera.

Pokaż pełną treść klauzuli informacyjnej dotyczącej przetwarzania danych osobowych