Jak zarządzać zadaniami online? Narzędzia Agile

Organizacja pracy w sytuacji pandemii COVID-19 jest nie lada wyzwaniem. Nie jest istotne, czy jesteś aktualnie na początku swojej drogi zawodowej, czy też masz za sobą wiele lat doświadczenia w roli kierownika projektu – w obecnej sytuacji każdy z nas powinien być zwinny. Dlaczego? O tym w swoim webinarze opowiada Marta Pomorska.

Jak zarządzać zadaniami online?

Jednym z kluczowych aspektów związanych z zarządzaniem zespołem zdalnym jest dobór odpowiednich narzędzi. Najczęściej stosowanymi są Trello, Skype, ZOOM (przy pomocy którego są organizowane nasze webinary), MS Teams i JIRA, ale dostępne są również inne: Slack, Webex Meeting czy ClickMeeting. O wszystkich wspomnianych narzędziach posłuchacie w pierwszej nagrania.

Zasady pracy zespołów rozproszonych

Drugim ważnym zagadnieniem związanym z zarządzaniem online jest organizacja pracy zespołu. W jaki sposób priorytetyzować zadania? Jak skutecznie komunikować się zdalnie? Odpowiedzi na te pytania przynosi druga część webinaru. W poniższym nagraniu znajdziecie najcenniejsze porady dla osób pracujących w rozproszonych zespołach projektowych.  O czym należy pamiętać w szczególności?

  • Zresetuj swoje oczekiwania.
  • Pozostań w stałym kontakcie.
  • Ustalaj cele: tygodniowe, codzienne.
  • Uwierz w wizualizację.
  • Wspieraj kontynuację rozwoju.
  • Przypisz osoby wspierające się nawzajem w zespole.
  • Zwracaj uwagę na dźwięk i głos.
  • Modeluj optymizm.
  • Aktualizuj, nawet jeśli nie ma aktualizacji.
  • Oceniaj na bieżąco poziom stresu i zaangażowania.

Szkolenia AgilePM online

Jeśli interesujesz się tematyką zwinnego zarządzania projektami, zapraszamy na szkolenie z zakresu AgilePM w formie Virtual Classroom! Podczas szkolenia zdobędziesz wiedzę i umiejętności z zakresu zwinnego zarządzania projektami oraz przygotujesz się do zdobycia uznawanego na arenie międzynarodowej certyfikatu. Co ciekawe, szkolenia odbywają się również w trybie wieczorowym – szczegóły znajdziecie w naszym terminarzu szkoleń.

Zarządzanie projektami – webinary

Nagrania udostępnione w tym artykule pochodzą z webinaru Jak zarządzać zadaniami online? Narzędzia Agile, który poprowadziła Marta Pomorska. Był to pierwszy z cyklu bezpłatnych webinarów organizowanych przez Inprogress. Do tej pory rozmawialiśmy już m.in. o zarządzaniu ryzykiem według PMBOK® Guide, motywacji zespołu projektowego, przydatności biblioteki ITIL. Wszystkie wydarzenia mają charakter interaktywny – w trakcie ich trwania organizowane są dyskusje, sesje Q&A i ćwiczenia aktywizujące.

Najbliższy webinar odbędzie się już jutro (24 kwietnia) i także będzie poświęcony tematyce zwinnego zarządzania projektami. O wszystkich planowanych eventach przeczytacie w zakładce wydarzenia na fanpage’u Inprogress.

Kanał Inprogress na YouTube

Po inne ciekawe materiały wideo zapraszamy na kanał Inprogress na YouTube. Znajdziecie na nim kilkanaście nagrań na temat metodyk PRINCE2 6th Edition, PRINCE2 Agile, AgilePM, Change Management i nie tylko. To dopiero początek – mamy wiele ciekawych planów, o których już niebawem usłyszycie. 🙂

Przeczytaj również

Wartość w SCRUM

Przewodnik po Scrumie nie definiuje pojęcia wartości. To czym ona jest? Okazuje się, że odpowiedź wcale nie jest łatwa. Spróbujmy przestudiować dostępne źródła i stworzyć własną definicję!

Uczymy się przez eksperymenty

Warto celebrować eksperymenty, które przyniosły nam nową wiedzę i doświadczenie, nawet jeśli ponieśliśmy porażkę. Nie poddawać się, a sukces pojawi się na horyzoncie. Oczywiście, warto też mieć trochę szczęścia, ale samo szczęście to o wiele za mało!

Otrzymuj informacje o zniżkach i nowościach w Inprogress

Zapisz się do naszego newslettera

Klikając "Zapisz się", udzielasz zgody na przetwarzanie przez INPROGRESS Sp. z o.o., INPROGRESS Szkolenia Sp. z o.o. oraz INPROGRESS Trainings Sp. z o.o., INPROGRESS Skills Sp. z o.o. swojego adresu e-mail w celu przesyłania newslettera.

Pokaż pełną treść klauzuli informacyjnej dotyczącej przetwarzania danych osobowych