Inprogress głównym sponsorem historycznej wyprawy Aliego Olszańskiego na Nanga Parbat!

Chcemy podzielić się z Wami ekscytującą wiadomością! Inprogress został oficjalnym sponsorem niesamowitej wyprawy Aliego Olszańskiego na jedną z najbardziej wymagających gór świata – Nanga Parbat. Ali chce dokonać czegoś, czego nikt przed nim nie zrobił – zjechać z tej potężnej góry na desce snowboardowej!

Ali Olszański

To prawdziwy maniak gór, który kocha sporty ekstremalne. Wspina się w Tatrach, Kaukazie, Alpach i Andach Peruwiańskich. Im trudniej, tym lepiej – takie jest jego motto.

Na snowboardzie jeździ już od 11 lat, a freeride opanował w ciągu 9 lat. Teraz podziela swoje doświadczenie jako instruktor freeride’u i splitboardingu. Na swoim koncie ma najtrudniejsze zjazdy w Tatrach.

Dlaczego zdecydowaliśmy się pomóc Aliemu w realizacji jego marzenia? Inprogress od zawsze stawiał sobie za cel wspieranie Klientów i Pracowników w osiąganiu założonego celu i sięganiu po nowe możliwości. Zobaczcie sami jak dużo ta wyprawa ma wspólnego z projektami, które realizujecie na co dzień w Waszych organizacjach.

1. Cel został jasno zdefiniowany
Nie jest tajemnicą, że to zadanie to prawdziwe wyzwanie. Celem jest nie tylko zdobycie szczytu Nanga Parbat, ale przede wszystkim bezprecedensowy zjazd snowboardowy.

2. Zaplanowane zostały poszczególne etapy
Zdobycie góry i zjazd snowboardowy to nie tylko jeden wielki skok, ale seria małych, dokładnie zaplanowanych kroków. Ali ma szczegółowy plan aklimatyzacji, podejścia, zdobycia szczytu i zjazdu.

3. Ustalono harmonogram
Wyprawa jest zaplanowana na najbliższe lato, kiedy warunki pogodowe są najbardziej sprzyjające. Plan jest jednak na tyle elastyczny, aby umożliwić dostosowanie się do warunków panujących na górze.

4. Określono budżet
Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę do realizacji tego projektu. Zapewniamy wsparcie finansowe, które pozwoli Aliemu m.in. pokryć koszty związane z transportem, profesjonalnym sprzętem, ubezpieczeniem i zakupem pozwoleń.

5. Wyłoniono zespół
Obok Aliego w wyprawie weźmie udział doświadczony zespół, który wesprze go w trakcie całego przedsięwzięcia. W wyprawie weźmie udział także Piotr Krzyżowski, który będzie działał pieszo. Piotr zdobył w zeszłym roku K2 i Broad Peak, a w 2021 Gasherbrum II oraz ma na koncie cztery z pięciu szczytów Śnieżnej Pantery, w tym pierwsze polskie wejście zimą na Chan Tengri. Należał do zespołu Polskiego Himalaizmu Zimowego, w którego ramach pojechał na wyprawę na Lhotse. Jest ratownikiem GOPR.

6. Zidentyfikowano ryzyka
Wspinaczka wysokogórska to sport ekstremalny. Jesteśmy przekonani, że doświadczenie Aliego i jego zespołu, pozwolą skutecznie zminimalizować potencjalne ryzyka.

7. Znaleziono przestrzeń na ewentualne zmiany
Podczas tak ekstremalnej wyprawy nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem. Dlatego uczestnicy wyprawy są przygotowani modyfikacje zarówno planu wspinaczki, jak i zjazdu.

8. Określono sposoby komunikacji
W trakcie wyprawy będziemy na bieżąco informować o jej postępach na naszych kanałach społecznościowych. Chcemy, abyście wraz z nami mogli być częścią tej niesamowitej przygody i śledzić każdy etap wspinaczki i zjazdu Aliego.

Wyprawa wystartowała dzisiaj! Cieszymy się, że możemy być częścią tej niezwykłej przygody. Jest nam niezmiernie miło, że możemy wspierać ten wyjątkowy projekt, który z pewnością zapisze się w historii sportów ekstremalnych.

Mamy też nadzieję, że jego odwaga, determinacja i niezłomność w dążeniu do celu staną się inspiracją dla wielu z Was.

Zobaczcie, jak wygląda Nanga Parbat. Budzi respekt!