Egzamin ITIL® 4 w języku polskim już niebawem!

Dobra wiadomość od AXELOS! Już od początku przyszłego roku egzamin ITIL 4 na poziomie Foundation będzie można zdawać w języku polskim! Do tej pory dostępne były podstawowe wersje językowe egzaminu, w tym m.in. angielska, francuska czy niemiecka.

ITIL 4 Foundation w języku polskim

Aktualizacja biblioteki ITIL nabiera tempa! Firma AXELOS publikuje kolejne moduły szkoleń, a od 3 stycznia 2020 roku kursanci będą mieli możliwość podejścia do egzaminu w języku polskim. W tym samym czasie pojawią się również 4 inne wersje językowe egzaminu. Wśród nich: włoski, holenderski, chiński i portugalski (odmiana brazylijska).

Przypomnijmy, że szkolenie ITIL 4 Foundation z egzaminem w języku angielskim jest dostępne już od pierwszego kwartału 2019 roku. Od kilku miesięcy sukcesywnie pojawiają się pozostałe poziomy szkoleń ITIL 4. Jednym z nich jest ITIL 4 Managing Professional Transition Module, który umożliwia łatwe przejście z ITIL (v3) do najnowszej wersji biblioteki.

Egzamin ITIL 4 Foundation

Egzamin ITIL 4 Foundation to test jednokrotnego wyboru składający się z 40 pytań. Próg zaliczenia wynosi 65% (26 poprawnych odpowiedzi). W trakcie egzaminu nie można korzystać z dodatkowych pomocy naukowych (podręczników, notatek itp.). W przypadku, gdy uczestnik szkolenia zdecyduje się napisać egzamin w języku angielskim, a nie jest to jego język ojczysty, otrzymuje dodatkowe 15 minut na rozwiązanie zadań.

Certyfikacja ITIL 4

Razem z aktualizacją biblioteki ITIL, zmienił się schemat certyfikacji (rycina poniżej). Szczegółowe informacje na ten temat możecie znaleźć na naszym artykule: Jak wygląda ścieżka certyfikacji ITIL?