Aktualizacja ITIL® – co przyniesie 2018 rok?

To już pewne – nowa wersja ITIL-a pojawi się w przyszłym roku! Zmiany podyktowane są doświadczeniami i opiniami tysięcy specjalistów i ekspertów, a będą skupiały się głównie na praktycznym zastosowaniu ITIL-a oraz jego użyciu w połączeniu z metodykami DevOps, Agile oraz Lean. Podstawowe elementy ITIL-a, stanowiące jego fundament, pozostaną bez zmian.

Podczas konferencji itSMF USA Fusion 2017 Peter Hepworth, dyrektor generalny AXELOS, podkreślił, jak ogromny wpływ na rozwój ITIL-a mają doświadczenia specjalistów:

„ITIL to inicjatywa społecznościowa, dlatego chciałbym zachęcić profesjonalistów z sektora IT, aby dołączyli do naszego Global Research Programme. To daje im możliwość wniesienia własnego wkładu do tej ewolucji”

Aktualnie w program zaangażowanych jest ponad 600 osób z wielu międzynarodowych firm. Więcej informacji o programie znajdziecie na stronach AXELOS Global ITSM Research Programme.

Aktualizacja ITIL-a – co wiemy do tej pory?

Podsumowując:

  • Główne elementy ITIL-a nie zostaną zmienione i będą opierały się o wiedzę i doświadczenie tysięcy specjalistów i ekspertów. ITIL nadal będzie czerpał z najlepszych praktyk z branży ITSM.
  • Update będzie zawierał praktyczne wskazówki dotyczące tego, jak adaptować ITIL w połączeniu z DevOps, Agile czy Lean.
  • Ci, którzy uzyskali certyfikat przed zmianami, zachowają swoje uprawnienia.
  • Publikacja zmian zaplanowana jest na ostatni kwartał 2018 roku.

Jesteście zainteresowani tematyką zarządzania usługami IT? Przeczytajcie więcej o ITIL i zapiszcie się na najbliższe szkolenia!

Przeczytaj również

Wartość w SCRUM

Przewodnik po Scrumie nie definiuje pojęcia wartości. To czym ona jest? Okazuje się, że odpowiedź wcale nie jest łatwa. Spróbujmy przestudiować dostępne źródła i stworzyć własną definicję!

Uczymy się przez eksperymenty

Warto celebrować eksperymenty, które przyniosły nam nową wiedzę i doświadczenie, nawet jeśli ponieśliśmy porażkę. Nie poddawać się, a sukces pojawi się na horyzoncie. Oczywiście, warto też mieć trochę szczęścia, ale samo szczęście to o wiele za mało!

Otrzymuj informacje o zniżkach i nowościach w Inprogress

Zapisz się do naszego newslettera

Klikając "Zapisz się", udzielasz zgody na przetwarzanie przez INPROGRESS Sp. z o.o., INPROGRESS Szkolenia Sp. z o.o. oraz INPROGRESS Trainings Sp. z o.o., INPROGRESS Skills Sp. z o.o. swojego adresu e-mail w celu przesyłania newslettera.

Pokaż pełną treść klauzuli informacyjnej dotyczącej przetwarzania danych osobowych