AgilePM™ wersja 1.2 czy wersja 2.0? Znasz już podstawowe różnice?

Od pewnego czasu klienci wielokrotnie zadają pytanie odnośnie AgilePM™, jakie są różnice między wersją 1.2 a wersją 2.0 tej metodyki? Poniżej przedstawiamy kompleksowo odpowiedzi na często pojawiające się pytania. Otóż różnice te dotyczą dwóch obszarów.


 

Po pierwsze, język szkoleń, materiałów i egzaminu. AgilePM v 1.2  to starsza wersja szkolenia AgilePM, która w całości jest dostępna w języku polskim. Zarówno materiały, jak i egzamin mamy w języku polskim. Z kolei AgilePM v 2.0 to nowa postać metodyki, która nie posiada jeszcze tłumaczenia na język polski i stąd dostępna jest jedynie w języku angielskim. Materiały szkoleniowe i egzaminy są tylko w języku angielskim. Ale szkolenia realizujemy w języku polskim. Akredytor (APMG) przewiduje dodatkowy czas na egzaminach certyfikujących dla osób, dla których angielski nie jest językiem ojczystym.


 

Po drugie, czas realizacji szkoleń, no i zakres szkolenia. Obecnie szkolenia AgilePM v 1.2 realizowane jest w systemie 3 + 2. Poziom Foundation trwa 3 dni i na koniec, ostatniego dnia przewidujemy egzamin certyfikujący. Z kolei poziom Practitioner trwa 2 dni, a egzamin jest przewidywany w dodatkowym dniu. Z kolei szkolenie AgilePM v.2.0 realizowane jest w systemie 2 + 2.  Szkolenie Foundation trwa 2 dni (a nie 3, jak w przypadku v 1.2) i na koniec drugiego dnia przewidywany jest egzamin certyfikujący. Trzeba mieć przy tym na uwadze, że zakres szkolenia poziomu Foundation został mocno okrojony w porównaniu z wersją v 1.2. Kurs Practitioner trwa 2 dni i egzamin jest przeprowadzany w dodatkowym dniu.


 

Na chwilę obecną można jeszcze przystąpić do egzaminu w standardzie 1.2  Akredytor – czyli firma APMG – pozwala po zdaniu egzaminu AgilePM Foundation v 1.2 na podejście do szkolenia i egzaminu AgilePM Practitioner w nowej wersji metodyki (v 2.0). Należy jednak podkreślić, że nastąpiły dość znaczne zmiany w treściach prezentowanych na szkoleniu w nowszej wersji.