PRINCE2® Business Simulation

Do firmy na co dzień zajmującej się produkcją kutrów i łodzi zgłosił się ekscentryczny milioner z nietypową prośbą: chciałby, żeby zbudować mu jacht, który opłynie cały świat dookoła. Uczestnicy, podejmując decyzje z perspektywy Project Managera, starają się znaleźć rozwiązanie, które uszczęśliwi zamawiającego jak i będzie realne do stworzenia. Na drodze do sukcesu, będą stały różne ryzyka projektowe, wydarzające się zagadnienia i sytuacje nadzwyczajne. Realizacja projektu przebiegać będzie zgodnie z metodyką PRINCE2. Jest to rozwiązanie, które pomoże uczestnikom nie tylko utrwalić wiedzę wyniesioną z kursów na poziomie Foundation i Practitioner, ale również zastosować ją w praktyce. Wnioski wyniesione z symulacji pomogą łatwiej odnaleźć się w nowej sytuacji w życiu zawodowym, gdy uczestnik będzie miał za zadanie uczestniczyć w projekcie zgodnym z metodyką PRINCE2 po raz pierwszy.

Co dzieje się w trakcie rozgrywki?

Do firmy na co dzień zajmującej się produkcją kutrów i łodzi zgłosił się ekscentryczny milioner z nietypową prośbą: chciałby, żeby zbudować mu jacht, który opłynie cały świat dookoła. Uczestnicy, podejmując decyzje z perspektywy Project Managera, starają się znaleźć rozwiązanie, które uszczęśliwi zamawiającego jak i będzie realne do stworzenia. Na drodze do sukcesu, będą stały różne ryzyka projektowe, wydarzające się zagadnienia i sytuacje nadzwyczajne.

Realizacja projektu przebiegać będzie zgodnie z metodyką PRINCE2. Jest to rozwiązanie, które pomoże uczestnikom nie tylko utrwalić wiedzę wyniesioną z kursów na poziomie Foundation i Practitioner, ale również zastosować ją w praktyce. Wnioski wyniesione z symulacji pomogą łatwiej odnaleźć się w nowej sytuacji w życiu zawodowym, gdy uczestnik będzie miał za zadanie uczestniczyć w projekcie zgodnym z metodyką PRINCE2 po raz pierwszy.

Dzięki uczestnictwu w symulacji biznesowej uczestnik:

  • Pozna i przećwiczy kluczowe elementy metodyki w bezpiecznym środowisku symulacyjnym.
  • Doświadczy na własnej skórze konsekwencji związanych z nieodpowiednim zarządzaniem w projekcie.
  • Zrozumie ideę zarządzania projektami w ułożony, zaplanowany i kontrolowany sposób.
  • Ma możliwość zastosowania wiedzy na temat zarządzania projektami lub zmianą.
    w środowisku zbliżonym do rzeczywistego.
  • Utrwali i nabędzie praktyczne umiejętności.

Gdzie stosujemy?

Podczas dedykowanych warsztatów poświęconych pogłębieniu znajomości metodyki PRINCE2

Galeria