Pamiętaj, wszystkie nasze kursy są teraz dostępne w formie online! Więcej informacji w zakładce Szkolenia online

Sprawdź

Gry szkoleniowe

SCRUMtastic Business Simulation

SCRUMtastic Business Simulation

Co dzieje się w trakcie rozgrywki?

W ramach SCRUMtastic Business Simulation zadaniem uczestników będzie przygotowanie parku rozrywki dla Klienta. Uczestnicy będą budować park w sposób przyrostowy, oddając do użytku gotowe jego fragmenty, czyli tzw. Światy. W każdym ze światów będą znajdowały się różne atrakcje – roller coastery, karuzele, huśtawki itp. Zespół będzie odpowiedzialny za stworzenie atrakcji, które z jednej strony zadowolą Klienta (inwestora), a z drugiej strony uszczęśliwią Użytkowników (czyli ludzi, którzy odwiedzą park). Wszystkie te czynniki będą miały wpływ na Business Value, o które zespół walczy.

Budowa parku, będzie prowadzona zgodnie ze Scrumem, a zatem w symulacji powołamy Product Ownera, Zespół Developerów, którzy wraz ze Scrum Masterem (w tej roli trener), będą tworzyć rozwiązanie. Product Owner będzie dbał o Business Value, a developerzy o sprawne dostarczanie produktu. Cały zespół będzie miał możliwość wykorzystania w bezpiecznym środowisku wszystkich Zdarzenia oraz Artefaktów.

Dzięki uczestnictwu w symulacji biznesowej uczestnik:

  • Przećwiczy Scrumowe Zdarzenia – Od Sprint Planningu przez Daily Scrumy, Sprint Review, aż po Sprint Retrospective.
  • Pozna i w praktyce wykorzysta Backlogi Sprintu i Produktu.
  • Odczuje, jak ważne w wykorzystaniu metody są filary przejrzystości, inspekcji i adaptacji.
  • Ma możliwość przećwiczyć pracę zgodnie z założeniami Scrum w bezpiecznym środowisku sali szkoleniowej, zanim wykorzysta go w rzeczywistości.

Galeria zdjęć z rozgrywki:

Piotr Hajto

Piotr Hajto

Dyrektor Handlowy

piotr.hajto@inprogress.pl
Piotr Hajto

Masz pytania odnośnie gier szkoleniowych?

Zostaw numeroddzwonimy!

Bądźmy w kontakcie

Newsletter

Chcesz dostawać informacje o zniżkach i nowościach Inprogress? Zostaw nam swój e-mail i bądź na bieżąco.

Współadministratorami Państwa danych przetwarzanych w związku z subskrypcją newslettera są INPROGRESS Sp. z o.o., INPROGRESS Szkolenia Sp. z o.o., INPROGRESS Trainings Sp. z o.o.

 

Pokaż pełną treść

Klikając "Zapisz się", udzielasz zgody na przetwarzanie przez INPROGRESS Sp. z o.o., INPROGRESS Szkolenia Sp. z o.o. oraz INPROGRESS Trainings Sp. z o.o. mojego adresu e-mail w celu przesyłania newslettera.