Intensywne przygotowanie do egzaminu PMP®/CAPM® (2 dni)

Opis szkolenia

Szkolenie Intensywne przygotowanie do egzaminu PMP®/CAPM® jest 5. modułem cyklu Akademia PMP (wersja 10-dniowa) – przygotowanie do egzaminów PMP®/CAPM®.

Szkolenie jest przeznaczone również dla osób, które nie uczestniczyły w pozostałych modułach 10-dniowego cyklu.

Z uwagi na krótki czas szkolenia, jest ono przeznaczone dla osób, które w dużym stopniu opanowały wiedzę zawartą w PMBOK® Guide, a szkolenie będzie stanowiło dla nich powtórzenie i przypomnienie najważniejszych zasad i pojęć, których znajomość jest niezbędna na egzaminach PMP® (Project Management Professional) oraz CAPM® (Certified Associate in Project Management).

W trakcie szkolenia uczestnicy będą mieli możliwość przećwiczenia dużej liczby pytań egzaminacyjnych zarówno w języku angielskim, jak i polskim oraz podejścia do egzaminu próbnego.

Cel szkolenia

Cel szkolenia

 • Zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do dostosowania praktyk opisanych w PMBOK® Guide do specyfiki oraz kontekstu organizacyjnego projektów realizowanych przez uczestników.
 • Przygotowanie do podejścia do egzaminów PMP® oraz CAPM – zapoznanie uczestników nie tylko z wymaganą wiedzą, ale także z formą egzaminu, konstrukcją typowych pytań i metodami odpowiadania na nie. Podczas szkolenia uczestnicy zapoznają się z licznymi przykładami pytań egzaminacyjnych, także w języku polskim!
Czas trwania

Czas trwania

 • Akademia PMP (wersja 10-dniowa) składa się z pięciu dwudniowych modułów szkoleniowych, skonstruowanych w taki sposób, by każdy z nich odrębnie przynosił wartość bez konieczności uczestnictwa w całym 10-dniowym cyklu.
Grupa docelowa

Grupa docelowa

 • doświadczeni kierownicy projektów, chcący podnieść swoje kwalifikacje oraz potwierdzić je uznawanym na całym świecie prestiżowym certyfikatem Project Management Professional – PMP®,
 • mniej doświadczeni kierownicy projektów oraz członkowie zespołów projektowych, pragnący rozszerzyć swoją wiedzę i umiejętności zarządzania projektami oraz potwierdzić je certyfikatem Certified Associate in Project Management – CAPM®,
 • menedżerowie średniego i wyższego szczebla, chcący poszerzyć swoje kompetencje w zarządzaniu i nadzorze nad projektami,
 • pracownicy biur zarządzania projektami,
 • wszystkie osoby, chcące poszerzyć swoje kompetencje zgodnie z kanonem wiedzy o zarządzaniu projektami PMBOK® Guide i potwierdzić je certyfikatem PMP® lub CAPM®.
Język

Język

Język szkolenia:

 • Językiem szkolenia jest język polski

Język materiałów:

 • Język polski
Korzyści ze szkolenia

Korzyści ze szkolenia

Dzięki szkoleniu jego uczestnik:

 • utrwali wiedzę niezbędną do podejścia do egzaminów PMP® i CAPM® poprzez przypomnienie najważniejszych pojęć, procesów, metod i narzędzi PMBOK® Guide oraz intensywne przećwiczenie typowych pytań egzaminacyjnych,
 • będzie przygotowany do aplikowania na egzaminy PMP® i CAPM® oraz podejście do nich poprzez zapoznanie się z procedurą egzaminacyjną, formą egzaminu, konstrukcją typowych pytań i metodami odpowiadania na nie oraz zaplanowanie dalszego procesu przygotowania się do egzaminu,
 • zdobędzie potwierdzenie 16 godzin formalnej edukacji (contact hours) spośród wymaganych do przystąpienia do egzaminu 35 godzin dla PMP® i 23 godzin dla CAPM®.
Egzamin i certyfikacja

Egzamin i certyfikacja

Egzaminy te są przeprowadzane przez Project Management Institute w wyznaczonych centrach egzaminacyjnych.

Project Management Professional (PMP®) to najstarszy na rynku i jeden z najpopularniejszych certyfikatów dla kierowników projektów, wydawany przez największą organizację zrzeszającą profesjonalistów zarządzania projektami – Project Management Institute (PMI®).

Aby przystąpić do egzaminu konieczne jest posiadanie minimum 3-letniego doświadczenia w zarządzaniu projektami.

Egzamin PMP® jest przeprowadzany za pomocą komputera, składa się z 200 pytań testowych jednokrotnego wyboru i trwa 4 godziny. W trakcie egzaminu wykluczone jest korzystanie z jakichkolwiek pomocy, w tym z podręcznika PMBOK® Guide. Egzamin odbywa się w języku angielskim. Certyfikat wydawany jest na 3 lata – żeby przedłużyć jego ważność wymagane jest zdobycie 60 punktów PDU (Professional Development Units).

Certified Associate in Project Management (CAPM®) – egzamin jest przeprowadzany za pomocą komputera, składa się ze 150 pytań testowych jednokrotnego wyboru i trwa 3 godziny. W trakcie egzaminu wykluczone jest korzystania z pomocy, w tym z podręcznika. Egzamin odbywa się w języku angielskim. Certyfikat wydawany jest na 5 lat – żeby przedłużyć jego ważność wymagane jest ponowne zdanie egzaminu.

Program szkolenia

Pobierz wersję PDF
 • Zasady uczestnictwa w egzaminie PMP®/CAPM®
 • Egzamin PMP®/ CAPM®
 • Projekty w organizacji: programy, portfele, PMO, typowe struktury organizacyjne
 • Cykl życia projektu i grupy procesów zarządzania projektami
 • Obszary wiedzy PMBOK® Guide – przegląd, procesy, narzędzia i techniki, najważniejsze pojęcia, pytania egzaminacyjne
 • Przegląd zasad kodeksu PMI Code of Ethics and Professional Conduct
 • Egzamin próbny PMP®/CAPM® wraz z omówieniem

Masz pytania doszkoleń otwartych?

Anna Bidas

Anna Bidas

Specjalista ds. Obsługi Klienta

+48 123 579 579
+48 607 033 783

Chcesz porozmawiać oszkoleniu zamkniętym?

Piotr Hajto

Piotr Hajto

Dyrektor Handlowy

Bądźmy w kontakcie

Wyślij wiadomość

Newsletter

Chcesz dostawać informacje o zniżkach i nowościach Inprogress? Zostaw nam swój e-mail i bądź na bieżąco.

Udzielam zgody na przetwarzanie przez INPROGRESS Sp. z o.o., INPROGRESS Szkolenia Sp. z o.o. oraz INPROGRESS Trainings Sp. z o.o. mojego adresu e-mail w celu przesyłania newslettera.

Administratorem Państwa danych przetwarzanych w związku z subskrypcją newslettera jest INPROGRESS Sp. z o.o., INPROGRESS Szkolenia Sp. z o.o., INPROGRESS Trainnings Sp. z o.o.

 

Pokaż pełną treść

x

Zarezerwuj miejsce na szkoleniu