Facilitation

Facylitacja

Facilitation

Facilitation

Facylitacja to podejście do prowadzenia spotkań zorientowanych na wypracowanie rozwiązania problemu przez zespoły. Osoba prowadząca takie spotkania, czyli facylitator, wykorzystuje szereg technik, narzędzi i modeli służących podnoszeniu efektywności w osiągnięciu tego celu.

Proces facylitacji polega na kontrolowaniu dwóch sposobów myślenia:

  • o zadaniu (czyli o problemie, który należy rozwiązać),
  • o procesie (czyli o sposobie rozwiązania problemu).

Oba sposoby się uzupełniają – dbając o prawidłowy przebieg procesu znajdujemy możliwe rozwiązania problemu. Stosując różnorodne techniki, narzędzia i modele zespoły dochodzą do różnego poziomu zrozumienia problemu, a następnie do jego rozwiązania.

Facylitator jest strażnikiem procesu – dba o to, żeby zespół, poszukując rozwiązania, przeszedł przez odpowiednie etapy w myśleniu o problemie. Najważniejszym, początkowym etapem jest zdefiniowanie problemu oraz uczynienie go klarownym i zrozumiałym dla wszystkich. Kolejnym krokiem jest analiza przyczyn problemów oraz poszukiwanie rozwiązań.

Szkolenie Facilitation pozwala poznać najważniejsze mechanizmy rządzące pracą zespołową. Uczestnicy dowiadują się, jak poprowadzić spotkanie, aby skutecznie wesprzeć zespół w rozwiązaniu nawet bardzo złożonego i skomplikowanego problemu.

Kurs wyposaża uczestników w zestaw umiejętności i narzędzi, przydatnych w prowadzeniu warsztatów facylitowanych. Celem szkolenia jest przygotowanie uczestników do samodzielnego prowadzenia takich warsztatów oraz nabycie umiejętności wykorzystania technik facylitacyjnych w codziennej pracy.

Sprawdź terminy szkoleń
Anna Bidas

Anna Bidas

Specjalista ds. Obsługi Klienta

szkolenia otwarte

+48 123 579 579
+48 607 033 783
szkolenia@inprogress.pl
Anna Bidas
Piotr Hajto

Piotr Hajto

Dyrektor Handlowy

szkolenia zamknięte

piotr.hajto@inprogress.pl
Piotr Hajto

Bądźmy w kontakcie

Wyślij wiadomość

Newsletter

Chcesz dostawać informacje o zniżkach i nowościach Inprogress? Zostaw nam swój e-mail i bądź na bieżąco.

Współadministratorami Państwa danych przetwarzanych w związku z subskrypcją newslettera są INPROGRESS Sp. z o.o., INPROGRESS Szkolenia Sp. z o.o., INPROGRESS Trainings Sp. z o.o.

 

Pokaż pełną treść

Klikając "Zapisz się", udzielasz zgody na przetwarzanie przez INPROGRESS Sp. z o.o., INPROGRESS Szkolenia Sp. z o.o. oraz INPROGRESS Trainings Sp. z o.o. mojego adresu e-mail w celu przesyłania newslettera.