TOGAF® 9 Poziom 1

TOGAF (ang. The Open Group Architecture Framework) jest uniwersalną strukturą oraz narzędziem używanym do opracowywania, wdrażania i utrzymywania architektury korporacyjnej.

Niezależnie od wielkości organizacji, TOGAF dostarcza koncepcji dotyczącej budowania praktyki architektonicznej. TOGAF pozwala na zdefiniowanie odpowiednich procesów architektonicznych, uwzględniających specyfikę organizacji; na określenie ról, ciał i ich odpowiedzialności, na zdefiniowanie struktury repozytorium oraz szablonów produktów architektonicznych. Dostarcza przykłady przydatnych narzędzi i technik wraz z przykładowymi ich zastosowaniami.

TOGAF to szkielet dla architektury korporacyjnej, który zapewnia kompleksowe podejście do projektowania, planowania oraz wdrażania zmiany w przedsiębiorstwie w oparciu o architekturę korporacyjną przedsiębiorstwa. Architektura jest modelowana typowo na trzech poziomach (domenach), tj. na poziomie strategicznym, operacyjnym oraz na poziomie technologii. Pozostałe szczegóły zawiera Program Szkolenia poniżej.

Metodyka TOGAF wywodzi się od metodyki TAFIM. Pierwsza wersja specyfikacji TOGAF powstała w 1995 roku. Na tej bazie członkowie The Open Group publikowali kolejne wersje specyfikacji TOGAF, w tym aktualną – 9.2. Wedle danych Open Group, TOGAF jest najczęściej stosowanym standardem architektury korporacyjnej na świecie. 60% firm rankingu Fortune 500 i 80% rankingu Gobal 50 stosuje się do tego standardu, m.in. IBM, Cisco, HP, Capgemini czy Tata.

 

Terminy szkoleń

Cena regularna szkolenia:

1 900 zł

Grupa docelowa

Grupa docelowa

 • architekci systemowi,
 • analitycy biznesowi,
 • kadra zarządzająca i liderzy zespołów IT,
 • osoby zainteresowane obszarami architektury korporacyjnej, nadzoru (governance), strategii.
Korzyści ze szkolenia

Korzyści ze szkolenia

 • bardziej efektywne działanie biznesu,
 • bardziej wydajne działanie IT,
 • zwiększenie ROI dla obecnych systemów, zmniejszenie ryzyka dla przyszłych inwestycji,
 • zaznajomienie się z kluczowymi koncepcjami standardu TOGAF i metodyki ADM,
 • wiedza na temat sprawnego zarządzania i kierowania zmianami w przedsiębiorstwie.

Jako kontynuacja szkolenia proponujemy udział w kursie TOGAF®9 Poziom 2.

Egzamin i certyfikacja

Egzamin i certyfikacja

W Inprogress nie prowadzimy egzaminów TOGAF. Na egzamin można zapisać się samodzielnie w centrum egzaminacyjnym. W tym celu należy założyć konto w The Open Group https://certification.opengroup.org/

Cena egzaminu TOGAF®9 Part 1 (English) wynosi USD 320.00

Jak się zapisać na egzamin?

Na swoim profilu na stronie The Open Group należy wybrać zakładkę „Take an Examination”, a następnie kliknąć „Go to the: Pearson VUE launch page” . Klikamy „Proceed to Pearson VUE”, co powoduje przekierowanie na stronę Pearson VUE. Pojawia się przycisk „View Exams”, po kliknięciu którego pojawia się lista dostępnych egzaminów.

Po wyborze egzaminu Togaf Part 1 Exam English pojwiają się najbliższe centra egzaminacyjne od podanego adresu zamieszkania, w których można zdawać egzamin.

Należy wybrać konkretne centrum egzaminacyjne, a następnie z dostępnych dat i godzin egzaminów wskazać wybrany przez siebie termin.   Po tych czynnościach pojawia się okno z zamówionym egzaminem i informacjami dotyczącymi zamówienia (do ceny egzaminu nie jest doliczany podatek).

Konieczne jest wyrażenie zgody na regulamin Pearson VUE. Po zaakceptowaniu regulaminu należy wypełnić dane potrzebne do płatności (rodzaj karty, numer itp.). Po dokonaniu opłaty wysłany zostanie mail z potwierdzeniem oraz informacją o aktywnej rejestracji na profilu.

Na egzamin należy  przybyć 15 min przed rozpoczęciem i posiadać przy sobie 2 ważne dokumenty tożsamości ze zdjęciem (dowód i drugi dokument ze zdjęciem).

W przypadku konieczności odwołania lub zmiany terminu egzaminu należy kontaktować z Pearson VUE 48 godzin przed rozpoczęciem egzaminu.

 

 

Program szkolenia

Pobierz wersję PDF
 • TOGAF – podstawowe definicje i koncepcje architektury korporacyjnej
 • Terminologia
 • Metodyka Rozwoju Architektury (ADM) – wprowadzenie
 • Kontinuum korporacyjne i podejście holistyczne
 • Zarządzanie architekturą
 • Fazy ADM
 • Wytyczne i techniki ADM
 • Kluczowe produkty ADM
 • Ład architektoniczny
 • Modele referencyjne TOGAF

Masz pytania doszkoleń otwartych?

Anna Bidas

Anna Bidas

Specjalista ds. Obsługi Klienta

+48 123 579 579
+48 607 033 783

Chcesz porozmawiać oszkoleniu zamkniętym?

Piotr Hajto

Piotr Hajto

Dyrektor Handlowy

Bądźmy w kontakcie

Wyślij wiadomość

Newsletter

Chcesz dostawać informacje o zniżkach i nowościach Inprogress? Zostaw nam swój e-mail i bądź na bieżąco.

Udzielam zgody na przetwarzanie przez INPROGRESS Sp. z o.o., INPROGRESS Szkolenia Sp. z o.o. oraz INPROGRESS Trainings Sp. z o.o. mojego adresu e-mail w celu przesyłania newslettera.

Administratorem Państwa danych przetwarzanych w związku z subskrypcją newslettera jest INPROGRESS Sp. z o.o., INPROGRESS Szkolenia Sp. z o.o., INPROGRESS Trainnings Sp. z o.o.

 

Pokaż pełną treść

x

Zarezerwuj miejsce na szkoleniu