TOGAF® 9

TOGAF® 9

TOGAF (ang. The Open Group Architecture Framework) jest uniwersalną strukturą oraz narzędziem używanym do opracowywania, wdrażania i utrzymywania architektury korporacyjnej.

Niezależnie od wielkości organizacji, TOGAF dostarcza koncepcji dotyczącej budowania praktyki architektonicznej. TOGAF pozwala na zdefiniowanie odpowiednich procesów architektonicznych, uwzględniających specyfikę organizacji; na określenie ról, ciał i ich odpowiedzialności, na zdefiniowanie struktury repozytorium oraz szablonów produktów architektonicznych. Dostarcza przykłady przydatnych narzędzi i technik wraz z przykładowymi ich zastosowaniami.

TOGAF to szkielet dla architektury korporacyjnej, który zapewnia kompleksowe podejście do projektowania, planowania oraz wdrażania zmiany w przedsiębiorstwie w oparciu o architekturę korporacyjną przedsiębiorstwa. Architektura jest modelowana typowo na trzech poziomach (domenach), tj. na poziomie strategicznym, operacyjnym oraz na poziomie technologii. Pozostałe szczegóły zawiera Program Szkolenia poniżej.

Metodyka TOGAF wywodzi się od metodyki TAFIM. Pierwsza wersja specyfikacji TOGAF powstała w 1995 roku. Na tej bazie członkowie The Open Group publikowali kolejne wersje specyfikacji TOGAF, w tym aktualną – 9.2. Wedle danych Open Group, TOGAF jest najczęściej stosowanym standardem architektury korporacyjnej na świecie. 60% firm rankingu Fortune 500 i 80% rankingu Gobal 50 stosuje się do tego standardu, m.in. IBM, Cisco, HP, Capgemini czy Tata (link do danych).

 

Sprawdź terminy szkoleń
Anna Bidas

Anna Bidas

Specjalista ds. Obsługi Klienta

szkolenia otwarte

+48 123 579 579
+48 607 033 783
szkolenia@inprogress.pl
Anna Bidas
Piotr Hajto

Piotr Hajto

Dyrektor Handlowy

szkolenia zamknięte

piotr.hajto@inprogress.pl
Piotr Hajto

Bądźmy w kontakcie

Wyślij wiadomość

Newsletter

Chcesz dostawać informacje o zniżkach i nowościach Inprogress? Zostaw nam swój e-mail i bądź na bieżąco.

Udzielam zgody na przetwarzanie przez INPROGRESS Sp. z o.o., INPROGRESS Szkolenia Sp. z o.o. oraz INPROGRESS Trainings Sp. z o.o. mojego adresu e-mail w celu przesyłania newslettera.

Administratorem Państwa danych przetwarzanych w związku z subskrypcją newslettera jest INPROGRESS Sp. z o.o., INPROGRESS Szkolenia Sp. z o.o., INPROGRESS Trainnings Sp. z o.o.

 

Pokaż pełną treść