P3O®

P3O®

Opis szkolenia

Portfolio, Programme and Project Offices (P3O) to szkolenie w zakresie najlepszych praktyk opracowania i prowadzenia biur wsparcia zarządzania zmianami w organizacji.  Poradnik P3O jest spójny z takimi metodykami zarządzania jak PRINCE2®, MSP®, MoP® oraz M_o_R®. P3O łączy w sobie zestaw zasad, procesów i technik ułatwiających efektywne zarządzanie portfelem, programami i projektami poprzez struktury wsparcia świadczące szereg usług. Poradnik P3O wskazuje, jak za pośrednictwem biur portfeli, programów i projektów można w efektywny sposób wesprzeć całość zarządzania zmianami w organizacji. P3O wskazuje podejście dzięki któremu można zwiększyć osiąganie celów strategicznych i poprawić realizację korzyści.

Poradnik pokazuje kilka typowych rozwiązań (modeli P3O) oraz dostarcza szeregu wskazówek, jak taki model dostosować do konkretnej organizacji. Najlepsze praktyki zawarte w P3O obejmują obszary wskazujące na korzyści i koszty prowadzenia modelu P3O, funkcje i usługi, które model może pełnić, a także role którymi może być obsadzony.

Każda z ról posiada szczegółowy zakres obowiązków i odpowiedzialności. Oddzielnym obszarem metodyki jest prezentacja podejścia do wdrożenia modelu lub rewitalizacji istniejącego rozwiązania. W tym celu rekomendowane są podejścia programu (MSP) lub projektu (PRINCE2).

Sprawdź terminy szkoleń
Anna Bidas

Anna Bidas

Specjalista ds. Obsługi Klienta

szkolenia otwarte

+48 123 579 579
+48 607 033 783
szkolenia@inprogress.pl
Anna Bidas
Piotr Hajto

Piotr Hajto

Dyrektor Handlowy

szkolenia zamknięte

+48 607 327 302 piotr.hajto@inprogress.pl
Piotr Hajto

Bądźmy w kontakcie

Newsletter

Chcesz dostawać informacje o zniżkach i nowościach Inprogress? Zostaw nam swój e-mail i bądź na bieżąco.