do góry

PRINCE2® Foundation – szkolenie akredytowane

Termin:

06.06.2016 - 08.06.2016

Miejsce:

Poznań

Cena:

Od 1200

Informacje dodatkowe:

Podana cena jest ceną netto dla firm

Podana cena jest ceną brutto dla osób prywatnych

Cena szkolenia: 1200 zł

Cena egzaminu Foundation: 750 zł

Cena podręcznika: 270 zł

PDU: 21

Opis szkolenia

Akredytowane szkolenie PRINCE2 Foundation powstało oparciu o brytyjskie doświadczenia zarządzania projektami. PRINCE2 to metodyka zarządzania projektami, która opisuje poszczególne fazy i kroki w ramach projektu. Wiedza z zakresu PRINCE2 Foundation pozwala na większą kontrolę zarządzania projektem, a co z kolei zwiększa szanse na osiągnięcie sukcesu i założonego celu. PRINCE2 jest jak „instrukcja”, która podpowiada, o co należy zadbać w projekcie na każdym jego etapie. Jest instrukcją, którą możesz zastosować do dowolnego projektu, nad którym pracujesz. Niniejsze szkolenie oparte jest o wymagania stawiane kandydatom, którzy chcą zdobyć certyfikat PRINCE2 Foundation.

Program szkolenia

 1. Przegląd metodyki PRINCE2
 2. Temat Organizacja
 3. Proces Przygotowanie Projektu
 4. Temat Uzasadnienie Biznesowe
 5. Proces Inicjowanie Projektu
 6. Temat Plany
 7. Temat Jakość
 8. Temat Ryzyko
 9. Proces Zarządzanie Końcem Etapu
 10. Temat Postępy
 11. Proces Sterowanie Etapem
 12. Temat Zmiana
 13. Proces Zarządzanie Dostarczaniem Produktów
 14. Proces Zamykanie Projektu
 15. Proces Zarządzanie Strategiczne Projektem
 16. Przykładowe egzaminy PRINCE2 Foundation wraz z omówieniem

Gra szkoleniowa

GRA SZKOLENIOWA PRINCE2® GAME: WIELKIE DIONIZJE

Prezentujemy PRINCE2® Game: Wielkie Dionizje – najnowszą na rynku grę szkoleniową z zakresu metodyki PRINCE2, której celem jest podniesienie efektywności szkolenia. Na bazie rozgrywki uczestnik szkolenia zobaczy, co w projekcie może pójść nie po naszej myśli, jak temu zapobiegać i w jaki sposób metodyka PRINCE2 przychodzi nam z pomocą.

95% – to  świetny i najlepszy w Polsce wynik. To najwyższa w Polsce zdawalność egzaminu PRINCE2®Practitioner. Wynik ten potwierdza naszą skuteczność jako firmy szkoleniowej. Dlatego, ktoś mógłby zapytać, po co zatem uzupełniamy szkolenia o gry; czy możemy osiągnąć jeszcze lepszy wynik; czy jesteśmy jeszcze coś w stanie zrobić, by usprawnić nasze szkolenia i przygotować do egzaminu? Dlaczego zdecydowaliśmy się na to, by wprowadzić gdy szkoleniowe do naszej oferty?

 • W artykule (link tutaj) zaprezentowaliśmy, dlaczego warto korzystać z takich narzędzi edukacyjnych, jak gry szkoleniowe. Podnoszenie jakości szkoleń jest naszym priorytetem, a gry szkoleniowe spełniają naszą potrzebę dostarczania najlepszych szkoleń na rynku.
 • Pragniemy, żeby uczestnicy naszych szkoleń mieli jeszcze silniejsze przekonanie, że wiedzą, po co stosować metodykę PRINCE2.
 • Oczekujemy, że uczestnictwo w inprogressowych szkoleniach przełoży się nie tylko na wysoki wynik na egzaminie, ale także sprawi, że nabyta wiedza będzie mogła zostać sprawnie wykorzystana w życiu zawodowym.  Żeby do tego doszło, uczestnicy muszą wiedzieć, jak i chcieć zastosować metodykę PRINCE2. Gra szkoleniowa PRINCE2 Game: Wielkie Dionizje wspiera proces szkolenia w tym obszarze i pomaga podnieść poziom zrozumienia metodyki.

Jak wygląda gra PRINCE2 Game: Wielkie Dionizje?

 • Jesteście reżyserami przedstawienia, które ma uświetnić celebrację w Starożytnej Grecji.
 • Będziecie podejmować decyzje, które wpłyną na ilość sprzedanych biletów, czyli na zysk, który można uzyskać z organizacji przedstawienia.
 • To, czy spektakl będzie chciało obejrzeć więcej czy mniej osób, będzie zależeć od wielu czynników. Między innymi od tego, jakich aktorów będziecie zatrudniać (np. powszechnych Gladiatorów lub rzadkie Słonie), albo jakie dodatkowe elementy pojawią się w spektaklu.
 • Jednak to nie wszystko. Przygotowanie przedstawienia wcale nie jest łatwe. Czeka Was szereg wyzwań, z którymi musicie sobie poradzić. Na przykład złodzieje, chcący ukraść nasze pieniądze; konkurencyjni reżyserzy podkupujący nam aktorów czy plagiatujący nasz scenariusz – w związku z czym, będziecie musieli podejmować decyzje odnośnie tego, czy i jak się przed nimi ustrzec. Ilość wykonywanych ruchów, jakie macie do wykonania, także jest ograniczona, stąd będziecie musieli dokładnie przemyśleć stawiane kroki. To wszystko w efekcie może spowodować zmniejszenie szans na skuteczną realizację przedstawienia oraz zmniejszenie ostatecznej liczby biletów, które się sprzedadzą.
 • Na wszystko macie ograniczony budżet i czas – ale jak go wykorzystacie, to będzie Wasza decyzja!

Adresaci szkolenia

 • osoby, które są odpowiedzialne z zarządzanie projektami;
 • osoby, które chcą być odpowiedzialne za zarządzanie projektami w dowolnej branży i organizacji;
 • uczestnicy zespołów realizujących projekty w organizacjach;
 • menedżerowie zaangażowani w proces wsparcia i nadzoru projektu;
 • osoby, które chcą zajmować się lub zajmują się zawodowo zarządzaniem projektami i chcą poznać standard zarządzania projektami PRINCE2.

Korzyści ze szkolenia

 • niższe koszty wdrożenia strategii organizacji, dzięki skutecznej realizacji projektów, a także dzięki eliminacji tych projektów, których realizacja nie ma uzasadnienia biznesowego;
 • większa przewidywalność oraz pełniejsza kontrola kosztów i harmonogramu realizowanych projektów;
 • umiejętne zmniejszanie liczby projektów przekraczających założony budżet i opóźniających się;
 • dzięki ustandaryzowanemu sposobowi zarządzania projektami w całej organizacji, pojawi się możliwość większej porównywalności projektów;
 • wykształcenie w uczestnikach szkolenia postawy zorientowanej biznesowo i postawy właścicielskiej względem zarządzanych w organizacji projektów oraz nastawienie na efektywną komunikację.

Certyfikacja

Egzamin PRINCE2 Foundation

Egzamin PRINCE2 Foundation daje możliwość uzyskania oficjalnego certyfikatu wydawanego przez AXELOS „PRINCE2® Foundation”. Certyfikat jest międzynarodowym poświadczeniem wiedzy merytorycznej w zakresie stosowania metody PRINCE2 w zarządzaniu projektami i jest wydawany bezterminowo. Egzamin można zdawać w języku polskim lub angielskim.

Przebieg Egzaminu PRINCE2 Foundation

 1. Krótkie omówienie przedmiotu egzaminu.
 2. Egzamin ma formę testu wyboru 1 z 4 zawierającego 75 pytań.
 3. Egzamin trwa 1 godzinę zegarową.
 4. W trakcie testu zabronione jest posługiwanie się jakimikolwiek pomocami.
 5. Aby zdać egzamin należy pozytywnie odpowiedzieć na 35 pytań

Poznaj nasze pakiety szkoleń

Specyfikacja pakietów

Srebrny

1200

Złoty

1700

Platynowy

2000

Szkolenie
50% zniżki na powtórkę egzaminu
100% zniżki na powtórkę egzaminu
Bezpłatne powtórzenie zajęć na życzenie
Szablony dokumentów projektowych
Voucher zniżkowy na inne szkolenia
Materiały w wersji elektronicznej
5 zapytań do trenera po szkoleniu
P2ware Project Manager 7 Personal z dodatkiem PRINCE2®
 
Wybrany pakiet:
Forma prawna:

Zamów dodatki do kursu

Do zapłaty

zł. netto
W cenę szkolenia wliczono podręcznik
W cenę szkolenia wliczono egzamin Foundation
W cenę szkolenia wliczono egzamin Intermediate
W cenę szkolenia wliczono egzamin Practitioner
W cenę wliczono podręcznik PMBOK Guide 5th edition
W cenę wliczono symulator pytań egzaminacyjnych
Wybierz pakiet!

*pole wymagane